اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

شفاف سازی در خصوص علل تغییر مفاد قرارداد با نمایندگان بیمه تعاون

بنا بر شواهد مدیر عامل بیمه تعاون گفت: درراستای سیاست حمایت از کالای ایرانی برای نخستین بار دراین شرکت چندین بیمه نامه صادر شد./ در خصوص علل تغییر مفاد قرارداد با نمایندگان بیمه تعاون شفاف سازی می شود.

به گزارش اقتصاد ناب،یونس مظلومی طی یک نشست خبری در گفتگو باخبرنگاران در خصوص افزایش سرمایه این شرکت بیمه ای گفت :افزایش سرمایه به تصویب مجمع رسیده و گروهی از سهامداران نیز حق السهم خود را پرداخت کرده اند ، امیدواریم قبل از ثبت افزایش سرمایه عملی را انجام دهیم که البته دریافت تاییدیه  از مقامات نظارتی یک پروسه زمان بر خواهد بود.

یونس مظلومی گفت: در خصوص علل تغییر مفاد قرارداد با نمایندگان بیمه تعاون شفاف سازی می شود

یونس مظلومی در خصوص قرارداد این شرکت بیمه ای با نمایندگانش گفت:قراردادی بر اساس ایین نامه ٧۵تنظیم شد .

به گفته وی علت تغییر برخی مفاد این قرارداد طی جلسه ای با نمایندگان شفاف سازی خواهد شد.

مدیر عامل بیمه تعاون تصریح کرد: البته از سوی برخی شیطنتهایی شد تا مسیر را تغییر دهند که البته تأثیری در روند کار نخواهد داشت.

جزئیات صدور بیمه نامه تضمین کیفیت کالای ایرانی

با اشاره به این که برای کالاها در دنیا ٢نوع بیمه نامه وجود دارد افزود: بیمه نامه مسئولیت کالا که خسارت های وارده به مصرف کننده و اشخاص ثالث را پو شش می دهد و بیمه نامه تضمین کیفیت کالا که بر اساس کیفیت و استانداردهای بین المللی صادر می شود.

وی تصریح کرد: بیمه نامه کیفیت کالای ایرانی در واقع زمینه را برای تشویق مصرف کنندگان کالای ایرانی ی فراهم می‌کند و به این ترتیب خریداران کالاهای ایرانی می توانند ضمانت نامه قطعی برای کیفیت کالاهای خریداری شده داشته باشند.

یونسی تصریح کرد: در واقع آن دسته از تولیدکنندگانی که ضمانت نامه تضمین کالاهای تولیدی را ضمیمه تولیدات خود کرده و به مصرف کنندگان ارائه می دهند می توانند منتظر رونق بازار باشند چرا که مصرف کنندگان ایرانی هم نسبت به خرید کالای ایرانی رغبت دارند اما به هر حال کیفیت برای آنها از جمله فاکتورهای بسیار مهم و حائز اهمیت است.

مظلومی در خصوص اینکه آیا تولیدکنندگان خودروهای ایرانی مذاکراتی برای ارائه بیمه نامه تضمین کیفیت خودروها صورت گرفته، گفت: به طور قطع تولیدکنندگان باید نسبت به خرید بیمه نامه تضمین کیفیت کالاهای ایرانی از نمایندگی های بیمه اقدام کنند اما به هر حال ما آمادگی داریم تا خودروهای ایرانی را هم تحت پوشش این بیمه قرار دهیم.

وی همچنین درباره ارزیابی ریسک صدور این بیمه نامه خاطرنشان کرد: ارزیابی ریسک در صدور یک بیمه نامه نقش اساسی دارد، کارشناسان ما با لحاظ کردن استانداردهای داخلی و بین المللی تلاش دارند تا ریسک هر کالا را هم ارزیابی کنند اما تمرکز ما بر روی کالاهای ایرانی است و بر این اساس هر کالایی که آزمایشات لازم را انجام داده و از سوی کارشناسان بیمه تضمین کیفیت را دریافت کنند تحت پوشش این بیمه قرار خواهد گرفت.

 ارائه تسهیلات بیمه ای برای شرکت های تعاونی

مظلومی از برگزاری جلسه با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برای صدور بیمه نامه‌های مخصوص بخش تعاون خبر داد و گفت: بر اساس تفاهم نامه امضا شده که به تمامی ادارات کل استان ها نیز ابلاغ شده، تسهیلات خوبی را برای شرکت های تعاونی در انواع بیمه نامه ها در نظر گرفته ایم.

این مقام مسئول در این رابطه از برگزاری جلسه ای با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: بر اساس تفاهماتی که در این جلسه صورت گرفت قرار است ارائه تسهیلات بیمه ای برای شرکت های تعاونی به زودی شروع شده و این کار را به صورت جدی مد نظر قرار دهیم.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا