اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

شرکت‌های بیمه فرانسه اجازه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دریافت کردند

اقتصادناب_خبرگزاری صرافی‌های خارجی اف‌اکس‌استریت (FXStreet) در ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین) گزارش داد که پس از تصویب قانون جدید، اکنون صنعت بیمه فرانسه می‌تواند در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش اقتصادناب از بانکداری الکترونیک و به نقل از آژانس خبری محلی لز اکو (Les Echos)، در ۱۱ آوریل مجلس ملی فرانسه لایحه‌ای را با هدف بهبود و برانگیختن کسب و کار محلی از جمله تغییر مسیر و هدایت پس‌اندازها از حالت شخصی به سوی کسب و کار و تجارت، تصویب کرد.

این قانون که با نام طرح اقدام برای رشد و تحول اقتصادی و تجاری (Pacte) شناخته می‌شود، به ارائه‌دهندگان بیمه در فرانسه اجازه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال همانند بیت کوین را بدون هیچ محدودیتی در میزان سرمایه‌گذاری می‌دهد.

به گفته اف‌اکس‌استریت، بند دوگانه این قانون، بیمه‌گذاران را قادر می‌سازد تا از طریق صندوق‌های حرفه‌ای و تخصصی در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد که سیاست‌های بیمه عمر را در معرض ارز دیجیتال قرار دهند. این اقدام جدید بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری حرفه‌ای نیز تاثیر خواهد گذاشت.

با توجه به وب‌سایت خبری تراست‌نودز (TrustNodes)، جوئل ژیقو (Joel Giraud)، مدیر بودجه و قائم مقام حزب امانوئل مکرون (Emmanuel Macron)، این خبر را تایید کرد و مدعی شد که این طرح جدید مرتبط با ارز دیجیتال هدف اصلی Pacte نبود.

این لایحه به طور خاص روند خصوصی‌سازی، از جمله فروش سهام دولت در گروه فرودگاهی ADP به منظور جمع‌آوری پول برای تخصیص بودجه به یک طرح و برنامه جدید را هدف قرار داده است.

پیش از این در ماه مارس، اریک وورث (Eric Woerth)، رئیس کمیته مالی مجلس ملی فرانسه، پیشنهاد ممنوع‌سازی ارزهای دیجیتال پیگیر گریز مانند مونرو (XMR) و زی‌کش (ZEC) را مطرح کرده بود.
منبع:  cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا