اجتماعیاخبار روزاخبار مهمحقوقیفرهنگیویژهکرمانشاه

شرکت‌های بیمه‌ای برای ارائه خدمات مطلوب به مسافرین نوروزی برنامه‌ریزی کنند

 

اقتصاد ناب_دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: شرکت‌های بیمه‌ای برای ارائه خدمات مطلوب به مسافرین نوروزی برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش اقتصاد ناب از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه محمد حسین صادقی در نشست با مدیران بیمه، از آمادگی دستگاه قضایی برای تعامل با شرکت های بیمه استان در راستای تسهیل سفر مسافرین نوروزی خبرداد و اظهارکرد: شرکت های بیمه ای مستقر در استان باید در ایام تعطیلات عید خدمات مربوط را به مسافرین و میهمانان نوروزی به صورت مطلوب و فوری ارائه دهند.

وی باتاکید بر اینکه درصورت وقوع رخدادی پرداخت خسارت به مسافرین بیمه شده باید در اسرع وقت و بدون مانع باشد، افزود: نباید با تاخیرهای احتمالی در ارائه خدمات برای مسافرین نوروزی وقفه ای در مسافرت های آنان ایجاد کنیم.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: همچنین ضروری است که شرکت های بیمه ای شعبی درقالب واحدهای سیار راه اندازی کنند تا در محورهای مواصلاتی استان مستقر شوند.

وی یادآورشد: در مواردی که شرکت های بیمه بدون ضرورت اخذ کروکی از راهنمایی و رانندگی مجاز به پرداخت خسارت می باشند، لازم است که کارشناسان بیمه حضور به موقعی در محل تصادف داشته باشند.

صادقی همچنین بابیان اینکه سهم استان کرمانشاه از بیمه‌نامه‌های صادره یک سوم بیمه نامه های کشور است، عنوان کرد: بااین وجود متاسفانه کرمانشاه دو درصد خسارت‌های پرداختی توسط شرکت‌های بیمه را به خود اختصاص داده است.

این مسئول قضایی همچنین از خدمات شرکت های بیمه ای در جریان جبران خسارات به زلزله زدگان تقدیر کرد.

وی در ادامه توصیه هایی نیز به رانندگان داشت و بر لزوم رعایت دقیق مقررات آیین نامه راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و افزود: کاستن از حوادث ترافیکی اهتمام همه مردم را طلب می کند.

دادستان کرمانشاه در پایان همچنین خواستار احترام به موازین مقرره قانونی، اجتناب از شتاب‌زدگی در رانندگی، ارتقاء استانداردهای کیفی توسط خودروسازان و حذف نقاط حادثه‌خیز توسط سازمان راهداری شد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا