اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

سود بیمه اتکایی ایرانیان از ۳۰۰ میلیارد تومان گذشت

اقتصادناب_بر اساس گزارش اعلام شده بیمه اتکایی ایرانیان در دوره نه ماهه منتهی به شهریور سال جاری، سود خالصی معادل ۳۰۸ میلیارد تومان داشته که این عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد حدود ۱۴ درصدی همراه شده است.

به گزارش اقتصادناب  گزارش عملکرد شرکت بیمه اتکایی ایراینان در برای دوره منتهی به شهریور اعلام شد. (به دلیل اینکه سال مالی شرکت منتهی به آذر ماه است بر خلاف دیگر شرکت های بیمه ای دوره این گزارش نه ماهه است).

بر اساس گزارش اعلام شده بیمه اتکایی ایرانیان در دوره یاد شده سود خالصی معادل ۳۰۸ میلیارد تومان داشته که این عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد حدود ۱۴ درصدی همراه شده است.

بخش عمده درامدهای شرکت از محل حق بیمه به دست آمده است. بر اساس صورت های مالی، حق بیمه خالص شرکت در دوره مورد بررسی رقم ۲۴۹ میلیارد تومان بوده که نسبت مدت مشابه سال قبل ۸۸ درصد رشد داشته است.

بخش عمده حق بیمه ها جذب شده مربوط به رشته درمان بوده این در حالی است که در سال قبل بخش اعظم حق بیمه مربوط به رشته آتش سوزی بوده است.

این در حالی است که خسارت و مزایای پرداختی خالص بیمه اتکایی امین در دوره نه ماهه تنها ۳ درصد افزایش یافته و به رقم ۱۰۴ میلیارد تومان رسیده است.

رشته نفت و انرژی بیشترین سهم خسارت را در بین رشته داشته هر چند که با توجه به اتکایی شدن این رشته نزد دیگر بیمه های اتکایی بخش زیادی از خسارت از سوی دیگر بیمه گران پرداخت شده است.

سایر درآمدها و هزینه های عملیاتی بانک نیز به ۲۰۵ میلیارد تومان رسیده که کاهش ۲۹ درصدی نسبت به نه ماهه سال مالی قبل نشان می دهد. از جزییات این قلم درآمدی اطلاعاتی در دست نیست.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا