اقتصادیبانک و بورسدلار و ارزصنعت،معدن و تجارتطلا وسکهویژهپیشخوان

سقوط قیمت سکه به مرز ۳میلیون و ۴۰۰هزار تومان

اقتصادناب_همزمان با آغاز سیر نزولی قیمت‌ها در بازار طلا و ارز، حباب سکه باز هم کمتر شد و به مرز ۳میلیون و ۴۰۰هزار تومان رسید.

به گزارش اقتصادناب، با اعلام جزئیات بسته جدید ارزی از سوی دولت و رئیس‌کل بانک مرکزی، ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز نسبت به روزهای قبل شدت بیشتری گرفته است.

فعالان بازار و کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی کرده بودند با اعلام سیاست‌های جدید ارزی و بازگشایی صرافی‌ها، و البته آزاد شدن ارز، حباب بازار طلا و ارز بترکد.

طبق پیش‌بینی‌ها از صبح امروز شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار تشدید شده و قیمت سکه از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم‌اکنون به ۳ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان رسیده است.

در بازار ارز نیز، فروشنده‌ها زیاد شده‌اند و دلال‌های خیابان فردوسی بار دیگر روانه پاساژ افشار شده و به خرید و فروش ارز می‌پردازند.

تعدادی از دلال‌های اصلی که در واقع برای صراف‌های بزرگ خرید و فروش می‌کنند، دربرابر ریزش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند ولی با این حال افزایش فروشنده موجب شده تا قیمت‌ها وارد مدار نزولی شود.

هم‌اکنون رئیس‌کل بانک مرکزی در برج میرداماد میزبان صراف‌هاست تا سازوکار اجرایی شدن بسته جدید ارزی را با آنها هماهنگ کند.

همتی دیشب گفته بود که بسته جدید ارزی سه‌شنبه (امروز)اجرایی می‌شود و قبل از اجرا، بناست جلسه‌ای با صادرکنندگان و صرافی‌ها داشته باشد.

اعلام اخبار مثبت در بازار طلا و ارز موجب شد تا هم‌اکنون  دلار در بازار آزاد ۹۵۷۰ تومان فروخته شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا