اجتماعیاخبار روزاخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتپول وسرمایه

سردرگمی متقاضیان شرکت خودروسازی سایپا ادامه دارد

اقتصادناب_گروه خودروسازی سایپا تحویل خودرو‌های معوقه خود را به تاخیر انداخت.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی اقتصادناب، سایپا یکی از شرکت های خودروسازی است که در زمان های مشخصی اقدام به ثبت نام خودرو می کند. پراید و ساینا جزو خودروهای پر فروشی است که  در لیست خودروهای ثبت نامی این شرکت قرار دارد.

سال گذشته این شرکت شروع به ثبت نام خودرو پراید و ساینا کرد و موعد تحویل خودروها را  اردیبهشت  امسال قید کرد.

سایپا از آنجایی که این نوع خودروها را به صورت حواله ای به فروش گذاشته، از افراد به صورت اقساطی پول دریافت کرده است؛ مشکلی که هم اکنون دامن گیر متقاضیان این خودروها شده است، اتمام پرداخت اقساط به شرکت سایپا و تحویل نگرفتن خودروهایشان است.

این شرکت پس از دریافت تمام اقساط فروش  وعده تحویل ۷۵ روزه خودروها را داده است اما اکنون نه تنها هیچ خبری از تحویل خودرو نیست بلکه مجدد وعده تحویل خودرو در شهریور امسال را داده است.

سایپا چندین شماره تلفن برای پاسخگویی به مشتریان گذاشته است که در تماس با این شماره  هیچ پاسخی دریافت نمی شود. افراد مختلفی با باشگاه خبرنگاران جوان تماس گرفتند و از وعده های دروغین این شرکت گلایه های زیادی داشتند.

یکی از متقاضیان خرید خودرو شرکت سایپا در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گفت: سال گذشته زمانی که شرکت سایپا ثبت نام خودرو تحویل فوری داشت، من ساینا EX ثبت نام کردم؛ امکاناتی این خودرو شامل رینگ آلومینیومی، رکاب و پشت بال همرنگ خودرو بود. اکنون مدت‌ زیادی است از زمان تحویل خودرو گذشته و هنوز هیچ خودرویی تحویل داده نشده است.

به گفته او پس از پیگیری‌های بسیار، این شرکت شهریور را برای تحویل خودرو اعلام کرده است. نکته قابل تامل این تحویل دیر هنگام این است که امکانات خودروی مذکور  را تغییر داده است. به طور مثال در تحویل رینگ که قرار است رینگ ۱۳ فولادی بدهند که تفاوت قیمت ۳ میلیونی دارد همچنین رکاب ماشین کاملا حذف شده و پشت بال را برداشته اند و تکه‌ای پلاستیک جای آن گذاشته اند.

وعده هایی پوچ/ سرانجام شرکت سایپا خودرو متقاضیان را چه زمانی تحویل می دهد؟

این خریدار خودرو از سایپا می گوید: این شرکت در ابتدا ۱۵ میلیون تومان سپس ۳۶ میلیون تومان از افراد برای ثبت نام  دریافت کرد و قول تحویل در اردیبهشت امسال را داد. اما بعد از تحویل ندادن در اردیبهشت قول داد تا ظرف مدت ۷۵ روز دیگر این خودروها را به دست مشتریان برساند، اما همچنان که روزها می‌گذرد هیچ ماشینی تحویل داده نشده است.

وعده هایی پوچ/ سرانجام شرکت سایپا خودرو متقاضیان را چه زمانی تحویل می دهد؟

یکی دیگر از متقاضیان خرید خودرو شرکت سایپا در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادیمان گفت: سال گذشته زمانی که شرکت سایپا اقدام به ثبت نام خودرو کرد با کلی امیدواری این ماشین را ثبت نام کردم در آن زمان وعده تحویل تا اردیبهشت  را دادند، اکنون که مدت زیادی از موعد تحویل گذشته خبری از تحویل کالا نیست.

به گفته او، پس از پیگیری‌های متعدد یکی از مسئولان در نهایت گفته است که هم اکنون خودرو‌هایی که در بهمن سال گذشته ثبت نام کرده اند را تحویل می‌دهیم و پس از اتمام آن‌ها سراغ متقاضیان دیگر می‌رویم.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا