اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

سبقت حق بیمه‌های سایبری از دیگر رشته‌ها تا ۲۰۲۱

اقتصادناب_شرکت بیمه گر ( AON) در گزارش تازه خود از بازار بیمه تجاری، اموال و حوادث جهان اعلام کرد حق بیمه های سایبری تا سال ۲۰۲۱ سریع ترین رشد را در بین سایر محصولات بیمه ای خواهد داشت.

به گزارش اقتصادناب؛شرکت بیمه گر ( AON) در گزارش تازه خود از بازار بیمه تجاری، اموال و حوادث جهان اعلام کرد که بازار رشته های تجاری ۷۳۰ میلیارد دلار ارزش دارد و با نرخ سالیانه ۵.۳ درصد تا سال ۲۰۲۱ رشد خواهند داشت.

براین اساس تا سال ۲۰۲۱، سریع ترین رشد حق بیمه ها در محصولات بیمه سایبری خواهد بود؛ علاوه بر این انتظار می رود موسسات مالی، بخش های معدن و مواد معدنی و فناوری و رسانه ها نسبت به دیگر بخش های صنعت توسعه پیدا کنند.

در ۵ سال گذشته، حق بیمه های سایبری عمده ترین رشد را با ۲۳ درصد در سال شاهد بوده اند و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۱، حق بیمه ها در جهان ارزشی معادل ۴ میلیارد دلار داشته باشد که نرخ رشد سالانه ترکیبی ۱۴.۱ درصد را نشان می دهد.

مایکل موران مدیرعامل شرکت AON in point، در این زمینه اظهارداشت: با نگاه به آینده، ما شاهد یک تغییر عمده در شرکت ها هستیم که ارزش بسیار بیشتری بر دارایی های نامشهود مانند سایبری و مالکیت معنوی قائل هستند.

به گفته وی، چندین دلیل برای این تمرکز فزاینده و افزایش حق بیمه ها مانند حفاظت از گزارش های مالی به سبب توقف در کسب و کار و تکامل مستمر فضای تنظیم مقرراتی در جهان از جمله مقررات عمومی حفظ داده های اتحادیه اروپا وجود دارد.

در تمامی انواع بیمه های تجاری اموال و حوادث، بخش تولیدی، بالاترین میزان حق بیمه را در جهان در سال ۲۰۱۷ تولید کرده است که ارزشی معادل یکصد و ۱۱ میلیارد دلار بوده است. پس از بخش تولیدی، بخش های کشاورزی، شیلات و جنگلداری با ارزشی معادل ۷۲ میلیارد دلار قرار دارد که بیشتر آن مربوط به چین و آمریکا می شود.

در حالی که بخش تولیدی در صدر قرار دارد، حق بیمه هایی که توسط موسسات مالی، بخش معدن و مواد معدنی و شرکت های فناوری و رسانه ها خریداری می شود نیز تا سال ۲۰۲۱ نرخ رشد ۶ درصدی را به خود خواهد دید.

دیگر موارد مهم در گزارش این شرکت بیمه گر به شرح زیر هستند:

حق بیمه های تجاری اموال و حوادث جهان، تقریبا ۷۳۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ بود و تا سال ۲۰۲۱ به حدود ۹۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید.
در بین طبقه بندی محصولات، حق بیمه های بیمه تجاری خودرو در جهان سریع ترین رشد را بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ شاهد بود و در سال ۲۰۱۷ به ۱۹۲ میلیارد دلار رسید.
حق بیمه های غرامت کارگران به طور جهانی به ۸۳ میلیارد دلار رسید که عمده آن در آمریکا بود.
در حدود ۹۷ میلیارد دلار بازار رشته های تجاری در جهان توسط شرکت های خُرد (از جمله افراد و نهادهای خود اشتغال تا ۹ کارمند) خریداری می شود.
براساس این گزارش، در حال حاضر مجموعه داده های استانداردسازی شده ای که اندازه و بخش بندی رشته های تجاری بیمه را در بازار نشان دهد، وجود ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا