اجتماعیاخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتویژهپیشخوان

سازمان حمایت: گرانی لبنیات غیرقانونی است

مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، افزایش خودسرانه قیمت فرآورده‌های لبنی پرمصرف را غیرقانونی دانست

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ناب، علیرضا رستمی گفت: فرآورده‌های لبنی پرمصرف جزو کالاهای مشمول اولویت اول کالایی موضوع مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها است و تغییرات قیمت این اقلام باید مطابق فرآیند مصرح در این مصوبه انجام شود.
وی افزود: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها با رصد و پایش مداوم بازار فرآورده‌های لبنی گزارش تخلف واحدهایی را که بدون طی فرآیند مذکور و کسب مجوزهای لازم نسبت به افزایش قیمت اقدام کرده‌اند درقالب پرونده تخلف گرانفروشی به سازمان تعزیرات حکومتی و ادارات کل استانی ارسال کرده است.
مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: برای تخلفات اخیر واحدهای لبنی نیز پرونده جدید تشکیل شده است.
رستمی ضمن تشکر از واحدهای تولیدی لبنی صحیح العمل به‌دلیل هماهنگی و ایجاد تعامل مناسب با این سازمان، خواستار هماهنگی و همکاری تمام واحدهای مذکور با مراجع نظارتی به‌منظور تأمین اهداف کارگروه تنظیم بازار و همچنین رعایت حقوق مصرف کنندگان شد.
وی از هموطنان درخواست کرد ضمن خرید از واحدهای همراه که افزایش قیمتی نداشته‌اند، در صورت مواجهه با هرگونه افزایش قیمت مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴ منعکس کنند تا در اسرع وقت رسیدگی و اعمال قانون شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا