اخبار مهماقتصادیبانک و بورسدلار و ارزویژه

رشد ۲ درصدی شاخص بورس در هفته سوم زمستان

اقتصادناب_شاخص بورس نیز در پایان معاملات هفته گذشته با ۳۹۳۱ واحد افزایش، معادل ۲ درصد رشد را به ثبت رساند.

به گزارش اقتصادناب، به نقل از تسنیم، در جریان معاملات بورس در هفته سوم زمستان امسال تعداد ۱۰۶۶۸ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۸۵۶۳ میلیارد ریال در بیش از ۷۹۶ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۳۳، ۲۳ و  ۵ درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

این درحالی است که در این مدت تعداد ۱۲۷ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۳۹۹ میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت وبه ترتیب با ۱۵ و ۱۰ درصد کاهش همراه شدند.

همچنین در بازار مشتقه طی هفته گذشته تعداد ۷۰ میلیون قرارداد به ارزش ۴۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و در بازار بدهی نیز یک میلیون ۶۰۰ هزار برگه به ارزش ۱۶۲۵ میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفت.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس نیز در پایان معاملات هفته گذشته با ۳۹۳۱ واحد افزایش، معادل ۲ درصد رشد را به ثبت رساند و به رقم ۱۶۴۸۲۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۳۱۵۷ واحد افزایش به رقم ۱۲۱۸۵۲ واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با ۶۵۶۸ واحد افزایش عدد ۳۲۶۳۳۱ واحد را تجربه کرد و به این ترتیب شاخص بازار اول با ۳ درصد و شاخص بازار دوم  با ۲ درصد افزایش نسبت به هفته قبل رو به رو شدند

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا