اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

پرداخت حق عضویت شرکت‌ها به سندیکای بیمه‌گران ۳۰ درصد کم شد

اقتصادناب- درآمد سندیکای بیمه گران ایران از محل دریافت حق عضویت از اعضای این سندیکا در پایان سال ۹۶ دستکم ۳۲.۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به رقم ۴۵ میلیارد ریالی سال ما قبل ازآن، ۱۲.۵ میلیارد ریال یعنی کاهشی ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش سایت تحلیلی- خبری اقتصادناب ،  درآمد سندیکای بیمه گران ایران از محل دریافت حق عضویت از اعضای این سندیکا در پایان سال ۹۶ دستکم ۳۲.۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به رقم ۴۵ میلیارد ریالی سال ما قبل ازآن، ۱۲.۵ میلیارد ریال یعنی کاهشی ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس  این گزارش، در سال منتهی به ۹۶، دستکم ۲۹ شرکت به پرداخت حق عضویت به سندیکای بیمه گران ایران مبادرت ورزیده اند که رقم آن به ۳۲.۵ رسیده، حال آنکه در سال ما قبل از آن که رقم پرداخت حق عضویت ها به ۴۵ میلیارد ریال رسیده بود ۲۷ شرکت حق عضویت به این سندیکا پرداخت کرده اند.

دو شرکتی که در سال ۹۶ به جمع اعضای سندیکای بیمه گران ایران پیوسته‌اند شرکت‌های بیمه‌ای خاورمیانه و حکمت صبا بوده‌اند که هر یک رقم ۹۰۰ میلیون ریالی را به این سندیکا پرداخت کرده اند.

پایش حق عضویت‌های پرداختی نشان می‌دهد که عمدتا روند پرداخت‌ها نزولی بوده که به نظر می رسد یکی از دلایل آن کاهش درآمد شرکت‌های بیمه‌ای در سال مورد گزارش بوده است.

حق عضویت اعضای این سندیکا براساس بودجه مصوب سالیانه یعنی حق عضویت ثابت و متغیر ۷۵ درصد در ده هزار پرتفوی حق بیمه شرکت‌های عضو محاسبه می شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا