اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

دکتر سورنا ستاری در آیین اعطای پروانه کارگزاری های آنلاین بیمه: اقتصاد نفتی تهدیدی برای توسعه ملی به شمار می رود

 

اقتصادناب_ایجاد تحول در بخش های گوناگون نظیر صنایع و خدمات بدون پشتوانه فرهنگ تحول گرایی، امکان پذیر نیست.

به گزارش اقتصادناب از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در آیین اعطای پروانه کارگزاری های آنلاین بیمه با اعلام این مطب افزود: توسعه یک امر نرم افزاری به شمار می رود و نگاه ما به این مقوله، نگاهی فرهنگ محورانه است.
دکتر ستاری با تاکید بر ضرورت دسترس پذیری در بخش خدمات الکترونیکی، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات ارزان و آسان استارت آپ ها به مردم توانسته اعتماد عمومی را جلب کند و صنعت بیمه باید به گونه ای برنامه ریزی کند که خرید بیمه نامه در سبد نیازهای روزمره مردم قرار گیرد.
وی با اشاره به این موضوع که با هیچ روشی نمی توان جلوی خلاقیت و نوآوری ایستاد، تصریح کرد: اگر دسترسی مردم به محصولات بیمه‌ای آسان شود، هدفگذاری های این صنعت با شتاب بیشتری محقق می شود.
معاون رئیس جمهور از صدور مجوز برای کارگزاری های آنلاین به عنوان یک اتفاق تاریخی یاد کرد و گفت: بی‌تردید نام تمامی سیاستگذاران و مدیرانی که در  تسهیل این فرایند نقش دارند در حافظه تاریخی صنعت بیمه می ماند.
دکتر ستاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات ناشی از تکیه اقتصاد کشور به ذخایر نفتی، اظهار داشت: گسترش اقتصاد نفتی بخشی از فرهنگ توسعه ای را تهدید می کند که باید برای برون رفت از این بحران تلاش کنیم.
وی از دانشگاه ها به عنوان محیطی برای تغییر رفتارهای اجتماعی و افزایش سطح تعاملی در جامعه یاد کرد و گفت: تغییر رفتار نهادهای اقتصادی در کاهش یا افزایش شتاب روند توسعه نقش مهمی دارد که در این میان نقش دانشگاه ها از اهمیت خاصی برخوردار است.
ستاری از طراحی بیمه نامه های متناسب با نیازهای مجموعه های دانش بنیان با همکاری بیمه مرکزی خبر داد و افزود: حمایت از فناوری های نوین و فناوران خلاق یک نوع سرمایه گذاری برای آینده به شمار می رود و باید نگاه هزینه ای را حذف کنیم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور در پایان از تلاش های بیمه مرکزی و صنعت بیمه قدردانی کرد و در همین راستا سرمایه گذاری بیشتر و حمایت قدرتمندتر صنعت بیمه را از استارت آپ ها خواستار شد.
شایان ذکر است در این نشست پروانه پنج کارگزاری آنلاین توسط معاون رییس جمهور و همچنین رییس کل بیمه مرکزی و جمعی از مدیران عامل صنعت بیمه به کارگزاران آنلاین اعطا شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا