اجتماعیاخبار مهمویژهکرمانشاه

دود گرانی مصالح در چشم زلزله زده‌ها

«سرویس بهداشتی» و «کانکس» مشکلی بزرگ در مناطق زلزله زده

اقتصادناب_تجری با اشاره به مشکل سرویس بهداشتی و سرویس بهداشتی از ارائه مطلوب خدمات بهداشتی در مناطق زلزله زده سخن گفت.

به گزارش اقتصادناب تجری نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی در سالگرد زلزله کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگاران حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی ؛ گفت: از زمان وقوع زلزله کار امداد نجات و اسکان موقت انجام شده است ولی باید بر این گونه کارها مداومت شود تا زندگی مردم در این مناطق تسهیل پیدا کند.

وی ادامه داد: بعد از وقوع زلزله در کرمانشاه هرچه جلوتر می رفتیم نیازمندی های مردم شکل متفاوتی پیدا کرد و با پیش بینی اعتبارات قدرت مردم برای ساخت خانه هایشان افزایش یافت ولی متاسفانه با اعمال تحریم ها و افزایش قیمت مصالح و تورم سرسام آور قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرد.

دود گرانی مصالح به به چشم زلزله زده ها/ نگرانی برای سلامت زلزله زدگان با استحمام در هوای سرد/ سرویس بهداشتی و کانکس مشکل بزرگ زلزله زدگان

دود گرانی ها به چشم کرمانشاهی‌ها

تجری اظهار کرد: افزایش قیمت مصالح باعث شد تا روند بازسازی دچار وقفه ای شود و امروزه اعتبار در نظر گرفته شده برای بازسازی واحدها کافی نبوده و روند این کار با اختلالاتی روبه رو شده و مردم مناطق زلزله زده دچار بحران شده اند.

وی افزود: مسئولان باید یک تصمیم جدی در خصوص افزایش قیمت ها بگیرند تا قدرت خرید مردم بالا و روند بازسازی به حالت معمول گذشته و با همان شتاب قبل برگردد.

مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اکثر مردم که خانه هایشان تخریب و مستاجر بودند در داخل کانکس زندگی می کنند و سرپناه مستحکمی ندارند.

دود گرانی مصالح به به چشم زلزله زده‌ها/ نگرانی برای سلامت زلزله زدگان با استحمام در هوای سرد/ سرویس بهداشتی و کانکس مشکل بزرگ زلزله زدگان

تهدید سلامتی مردم با استحمام در هوای سرد

تجری ادامه داد: با نزدبک شدن به فصل سرما استحمام مردم در داخل کانکس ها مشکلاتی را از لحاط جسمانی برای مردم ممکن است ایجاد کند و من امیدوارم برنامه هایی که استاندار در نظر گرفته تکمیل شود.

وی ادامه داد: مردم از کمبود سرویس های بهداشتی گلایه دارند که این مسئله به جاست و من حق به مردم می دهم ولی در چنین شرایطی همکاری بیشتر مردم ر ا می طلبد، امروزه برخی از واحدها اجاره یا تعمیر و برخی کانکس ها خالی شده است.

دود گرانی مصالح به به چشم زلزله زده‌ها/ نگرانی برای سلامت زلزله زدگان با استحمام در هوای سرد/ سرویس بهداشتی و کانکس مشکل بزرگ زلزله زدگان

تجری با بیان اینکه وجود سرویس های بهداشتی در محیط گسترده سطح شهر تهدید آفرین است، افزود: امروزه ارائه خدمات یکی از واجبات است و امیدوارم مسئولان حمایت بیشتری کنند و مردم عزیز همکاری بیشتری داشته باشند.

وی در خصوص ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان ادامه داد: یک بیمارستان موقت در خارج از شهر سرپل ذهاب در حال ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بود و چون از شهر فاصله داشت مردم با مشکلاتی مواجه می شدند اما این مشکل خوشبختانه با افتتاح بیمارستان درون شهر در هفته آینده برطرف می شود.

وضعیت خدمات بهداشتی و درمانی و رسیدگی به بیماران خاص

تجری تاکید کرد: خانه های بهداشت بازسازی و نوسازی شده اند و امروزه ۲۰ واحد خانه بهداشت در شرف بهره برداری است، امیدوارم مسئولان نسبت به هزینه های درمان یک نگاه ویژه ای را داشته باشند .

تجری افزود: بیماران خاص در شرایط خوبی به سر می برند و مراکز دیالیز در مناطق زلزله زده کرمانشاه در حال فعالیت است ولی مثل سایر مناطق کشور پزشک متخصص در رشته های مختلف کم است و من امیدوارم با عنایتی که شخص وزیر دارد این مسئله هرچه زود تر برطرف شود و به طور کلی مردم رضایت نسبی از خدمات ارائه شده در حوزه بهداشت و درمان دارند.

دود گرانی مصالح به به چشم زلزله زده ها/ نگرانی برای سلامت زلزله زدگان با استحمام در هوای سرد/ سرویس بهداشتی و کانکس مشکل بزرگ زلزله زدگان

سرویس بهداشتی و استحمام در کانکس مشکل بزرگ زلزله زدگان

وی با بیان اینکه چالش امروز مناطق زلزله زده کرمانشاه سرویس های بهداشتی و استحمام مردم در داخل کانکس هاست، گفت: خوشبختانه بیماری خاصی مردم را تهدید نمی کند و شیوع بیماری های واگیر مثل سالک را در منطقه به دلیل نظارت های بهداشتی شاهد نیستیم.

تجری ادامه داد: در حال حاضر مشکل جدی سرویس بهداشتی و استحمام مردم با توجه به شروع فصل سرماست و بیماری های واگیر نسبت به سال های عادی کم تر شده  و حل مشکل تامین حمام خارج از توان وزارت بهداشت است و بیشتر یک کار اجرایی محسوب می شود.

وی یاد آوری کرد: در زمینه بهداشت محیط و جمع آوری زباله ها اقدامات خوبی انجام شده و امیدوارم این کارها ادامه پیدا کند.

دود گرانی مصالح به به چشم زلزله زده‌ها/ نگرانی برای سلامت زلزله زدگان با استحمام در هوای سرد/ سرویس بهداشتی و کانکس مشکل بزرگ زلزله زدگان

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا