اجتماعیاخبار مهمقزوینویژه

دفاع از حقانیت دولت، وظیفه بخشداران است

قزوین – اقتصادناب – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: بخشداران ،فضای سیاسی و اقتصادی کشور را رصد کرده و با آگاهی و اطلاع برای دفاع از حقانیت دولت اقدام کنند.

به گزارش اقتصادناب به نقل از روابط عمومی استانداری، علیرضا آشناگر شامگاه چهارشنبه در همایش بخشداران استان که در استانداری برگزار شد افزود: بخشداران، نمایندگان و مجریان سیاست های دولت در مناطق هستند و باید به تبیین و تشریح مواضع دولت بپردازند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار با بیان اینکه بخشداران وضعیت کشور را از نظر اقتصادی و سیاسی رصد کنند تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی ماموریت بخشداران است که بتوانند فضا را به درستی برای مردم تشریح و بازگو کنند تا توقعات جامعه در زمینه های مختلف از دولت کم شود.
معاون سیاسی استاندار با اشاره به ماموریت های بخشداران در شرایط فعلی اظهار داشت: بخشداران باید نسبت به رصد فضای سیاسی و اقتصادی کشور حساس شده و بر اساس سیاست های دولت حرکت کنند.
وی گفت: بخشداران باید با ارتباط با مردم از حقانیت نظام و دولت دفاع کنند چون مسبب و عامل مشکلات اقتصادی به وجود آمده، دولت جمهوری اسلامی نیست.
معاون استاندار گفت: باید با مردم صادقانه صحبت کرد تا مردم بدانند که دشمن با ایجاد این شرایط به دنبال ناکارآمدی نظام است .
وی افزود: بخشداران در تریبون ها از حقانیت دولت دفاع کرده و با گروه های مرجع و از جمله روحانیت که در بین مردم نفوذ دارند تعامل و ارتباط داشته باشند و گزارش های خود را به شکل مستند و مستدل ارائه کنند.
آشناگر بیان داشت: وظیفه انقلابی بخشداران است که با تمام قدرت از نظام و ارزش های انقلاب دفاع کنند و در این راستا گفتگو یکی از ابزار های مناسب برای بررسی و حل بسیاری از مشکلات در تعامل با گروه های مختلف است .
وی افزود:باید به گونه ای رفتار کنیم که منافع ملی کشور بر منافع جناحی و سیاسی ارجحیت داشته باشد .
وی گفت:بخشداران نماینده هیات وزیران هستند که باید با قدرت در مسائل بخش وارد شوند و با رعایت سلسه مراتب هماهنگی های لازم را با فرمانداران داشته باشند .
آشناگر اظهار داشت: بخشداران به عنوان نماینده دولت مجری سیاست های دولت و مسئول امنیت بخش هستند و باید با دستورالعمل ها و قوانین آشنایی لازم را داشته باشند.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار بیان کرد:لازم است بخشداران در خصوص توسعه روستاهها و الگو های توسعه مطالعه داشته باشند و با منطق و آگاهی به قانون مشکلات را در حوزه های روستایی بررسی و بر طرف کنند .
وی افزود:نشست با شورا ها،نخبگان و ریش سفیدان بخش در دستور کار بخشداران باشد و بر مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز توجه بیشتری داشته باشند تا سرمایه های اجتماعی بخش حفظ و تقویت شود.
آشناگر با اشاره به خروج آمریکا از برجام افزود: با وجود پای بندی ایران به این توافق که مورد تایید شورای امنیت است، آمریکا از برجام خارج شد و التهاباتی را در حوزه اقتصادی به وجود آورد.
وی گفت:امروزه در چهل سالگی انقلاب اسلامی دشمنان به دنبال نا امید کردن مردم و نا کارآمد جلوه دادن نظام هستند تا شاهد مسائل و مشکلات جدی اقتصادی و اجتماعی باشیم .
معاون استاندار ادامه داد:خالی کردن عقبه نظام و تخریب عمق استراتژیک، اختلاف افکنی قومی ، زبانی و منطقه ای از دیگر توطئه های دشمنان است که ابزار های مختلفی نیز برای این منظور به کار می بندند .
وی گفت: دشمنان با این تلاش های خود دقیقا نتیجه عکس گرفتند و جایگاه ایران در دنیا ارتقا یافت و آمریکا در شورای امنیت تنها ماند.
آشناگر افزود: دیوان لاهه هم به تازگی به حقانیت جمهوری اسلامی ایران رای داد و آمریکا باید برای پاسخگویی به شورای امنیت برود و در هر صورت نتیجه به نفع جمهوری اسلامی است.
استان قزوین ۶ شهرستان و ۱۹ بخش دارد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا