اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

خواسته فعالان صنعت بیمه از رئیس کل جدید؛ حق صنعت بیمه را احیا کنید

اقتصادناب- طی هفته های گذشته هیئت وزیران در جلسه ای که به ریاست روحانی برگزار شد، با انتصاب غلامرضا سلیمانی امیری به عنوان رییس کل بیمه مرکزی موافقت کرد.

به گزارش سایت تحلیلی-خبری اقتصادناب و به نقل از عصر اقتصاد، مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی، غلامرضا سلیمانی امیری را به عنوان گزینه پیشنهادی به سمت رئیس کل بیمه مرکزی به هیات دولت معرفی کرده که مورد موافقت دولت قرار گرفت.

در این جلسه رییس جمهور، رییس کل جدید بیمه مرکزی را به گسترش چتر حمایتی بیمه و پوشش کامل آن در حوادث طبیعی و غیرمترقبه و نیز بهره‌گیری از نیروهای جوان، خلاق و تحول در این صنعت از طریق گسترش شفافیت و رقابت توصیه کرد.

روحانی همچنین بیمه قدرتمند و قوی را بیمه ‌ای با بیشترین پوشش در زندگی روزمره مردم و بنگاه‌های اقتصادی دانست و بر تلاش برای کاهش هزینه‌های مردم از مسیر توسعه حضور بیمه و تکمیل پوشش آن تأکید کرد.

تقویت آمادگی بیمه ‌ها برای مقابله با تحریم و لزوم ارتباطات منطقه ‌ای و بین‌المللی بیمه‌ها برای حمایت از فعالیت های اقتصادی و جریان بهینه امور، از دیگر مطالبات رییس‌جمهور از بیمه مرکزی در این جلسه  بود.

سلیمانی امیری بعد از انتخاب به سمت رییس کل بیمه مرکزی با هیات عامل و مدیران بیمه مرکزی دیدار  و در این مراسم نیروی انسانی متخصص را رمز توسعه صنعت بیمه نامید و از آمادگی صنعت بیمه برای حمایت از طرح‌های جدید خبر داد.

دیدار دیگر سلیمانی امیری با مدیران عامل شرکت های بیمه، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران و صندوق تامین خسارت های بدنی بوده که در آن جا بر حفظ حقوق مردم با پرداخت به موقع خسارت تاکید کرده است.

به گفته وی با اشاره به شرایط اقتصادی فعلی، بانک و بیمه در شرایط بحران اقتصادی در خط مقدم قرار دارند و وظایف آنها سنگین تر می‌شود، لذا باید با همراهی مدیران، پیشنهادات جدیدی به ستاد تحریم ارائه شود.

گرچه سوابق اجرایی سلیمانی امیری نشان از سال‌ها فعالیت ایشان در حوزه شرکت‌های سرمایه گذاری و بازار بورس است، اما فعالیت وی به عنوان عضو هیات مدیره یکی از شرکت‌های بیمه بیانگر اشنایی ایشان با صنعت بیمه است ،امیدواریم با روی کار آمدن سلیمانی امیری به سمت رییس کل بیمه مرکزی شاهد رشد و پیشرفت صنعت بیمه و ارائه بهترین خدمات به مردم  باشیم.

درخصوص انتظارات صنعت بیمه از رییس کل جدید بیمه مرکزی با “یونس مظلومی” مدیر عامل بیمه تعاون به گفت وگو پرداختیم که در ادامه می خوانید.

“یونس مظلومی” مدیر عامل بیمه تعاون در خصوص انتظارات صنعت بیمه از رییس کل جدید بیمه مرکزی  گفت: بنده ضمن تبریک، آرزوی موفقیت برای ایشان دارم و در جلسه ای که با حضور مدیران عامل شرکت های بیمه نزد ایشان برگزار شد، اشکالات موجود درصنعت بیمه و انتظارات شرکت های بیمه از رییس کل جدید بیمه مرکزی مطرح شد.

  • رنج صنعت بیمه از سختگیری های سازمان بورس

وی افزود : سختگیری نهادهایی مانند سازمان بورس نسبت به شرکت های بیمه، منجر به عدم سرعت، شتاب و پویایی کافی این صنعت شده است که از جمله موضوعات مطرح در جلسه بود.

  • صنعت بیمه به خود صنعت واگذار شود

مظلومی ادامه داد: تحمیل عوارض سنگین بر صنعت بیمه منجر به عقب ماندگی آن شده است که باید در این خصوص  صنعت بیمه به خود صنعت واگذار شود و برطرف کردن این معضل خواسته دیگر اهالی صنعت بیمه از حاکمیت ونهاد نظارتی بیمه مرکزی است.

  • رییس کل جدید بیمه مرکزی حق صنعت بیمه را احیا کنید

به گفته مدیر عامل بیمه تعاون، شرکت های بیمه از رییس کل جدید بیمه مرکزی انتظار دارند که با توجه به تحمیل عوارض چند سال گذشته به صنعت بیمه در باز پس گیری حق این صنعت کمک کند.

  • مسئولیت سنگین بر عهده رییس کل بیمه مرکزی

مظلومی اظهار داشت: به دلیل اهمیت جایگاه ریاست کل بیمه مرکزی در صنعت بیمه، مسئولیت‌های سنگینی بر عهده وی قرار دارد. لذا سوابق و عملکرد سلیمانی امیری در نهادها و سازمان های قبلی، نشان دهنده عملکرد مناسب وی است که امیدواریم در این سمت هم شاهد موفقیت بیشتر ایشان باشیم.

  • مشکلات بیمه توسعه برطرف شد

وی با اشاره به وضعیت فعلی بیمه توسعه عنوان کرد: تاجایی که بنده اطلاع دارم مسائل و مشکلات این شرکت بیمه ای بر طرف شده است و بیمه مرکزی در مختومه کردن این پرونده عملکرد قابل قبولی داشته است.

به گفته مظلومی بنا به اعلام نظر “عبدالناصر همتی” رییس کل سابق بیمه مرکزی، خوشبختانه صنعت بیمه مشکلات نظام بانکی ندارد که انتظار نمی رود دیگر شاهد نمونه هایی مانند بیمه توسعه باشیم.

  • تحریم ها علیه صنعت بیمه تهدید و فرصت است

مدیر عامل بیمه تعاون با اشاره به تاثیر تحریم‌های بین المللی بر صنعت بیمه، عنوان کرد: تحریم‌های بین المللی علیه ایران را می‌توان تهدید و فرصت در نظر گرفت. با توجه به اینکه صنعت بیمه باید برخی از ریسک‌های سنگین مانند خسارت‌های فاجعه آمیز (زلزله و حوادث طبیعی) را به دلیل عدم توانایی در پوشش ریسک‌های آن با شرکت‌های بیمه خارجی اتکایی کند، تحریم‌ها علیه ایران تهدید به شمار می رود. اما برخی ریسک‌ها به دلیل جلوگیری از خود تحریمی باید در داخل کشور نگهداری شده و این تحریم ها فرصت به شمار می روند.

به گفته وی، با توجه به تهدیدات رییس جمهور امریکا علیه ایران، در داخل کشور باید همکاری‌های لازم برای پیشرفت صنعت بیمه صورت گیرد. به عنوان مثال؛ در داخل کشور نباید یک شرکت بیمه برای افزایش سرمایه ماه‌ها منتظر مجوز سازمان بورس بماند.

  • تاثیر نوسانات ارزی اخیر بر روی برخی بیمه نامه ها

مظلومی با اشاره به تاثیر نوسانات ارزی اخیر بر صنعت بیمه بیان داشت: نوسانات ارزی اخیر بر روی بخشی از بیمه نامه‌ها و تعهدات ارزی تاثیر گذاشته است. در گذشته برخی قراردادهای اتکایی با قیمت پایین‌تری بسته شده که به دلیل افزایش نرخ ارز باید نرخ حق بیمه بالاتری را شرکت های بیمه پرداخت کنند.

  • همتی بنیان گذار خصوصی سازی درکشور

مدیرعامل بیمه تعاون در پایان با اشاره به عملکرد رییس کل سابق بیمه مرکزی یاد آور شد: همتی در دو دوره ریاست بیمه مرکزی، مبتکر و بنیان گذار خصوصی‌سازی در صنعت بیمه بوده و ساماندهی بیمه شخص ثالث از دستاوردهای مهم  فعالیتی وی است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا