اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

خماری بعد از تعطیلات در شرکتهای بیمه (after vacation hangover)!

اقتصادناب_مدیران و کارکنان شرکتهای بیمه باید خود را برای نوسانات و چالش های پیش رو اماده کرده و پس از گذر تعطیلات طولانی امادگی پیگیری اهداف در سال جدید را داشته باشند.

به گزارش اقتصادناب افراد در سرتاسر دنیا بعد از تعطیلات ممکن است به سختی و شاید، با کمی ناراحتی به سر کار برگردند. در واقع، “خماری بعد از تعطیلات (after vacation hangover)”، یک پدیده اثبات شده روانشناسی است.

این پدیده به وضوح پس از تعطیلات طولانی مدت سال نو در ایران دیده می شود پدیده ای که اغلب با خود تنبلی ، بی انگیزگی و بی هدفی را به دنبال دارد .

از انجا که شرکتهای بیمه نیز به عنوان رکن مهمی از ارگانهای اقتصادی از این مقوله مستثنی نیستند، ضروری است تا مدیران برای مدیریت این پدیده اقداماتی را بکاربندند.

اگر چه به نظر می رسد ، سیل اخیر در ابتدای سال ۹۸ خماری تعطیلات را از سر شرکتهای بیمه پرانده و عمدتا کارکنان شرکتها جهت ارزیابی خسارت هنگفت سیل به تکاپو افتاده اند بخصوص اینکه انعقاد برخی قراردادها با نرخ های غیر فنی در چند شرکت بیمه و چالش پرداخت خسارت این شرکتها را با بحران تازه روبرو کرده است.

ضمن اینکه چالش تازه ای که در صورتهای مالی شرکتهای بیمه ایجاد می شود این است ‌که‌آیا‌ منبع‌وسرفصل‌ پرداخت‌این‌خسارت‌ها‌ ازمحل‌ذخیره‌فنی‌تکمیلی ‌و‌خطرات‌ طبیعی‌است‌یا‌ هزینه‌خسارت‌های‌ سالجاری؟ ‌

اما به هر روی از فروردین بحرانی سال ۹۸ که بگذریم مدیران و کارکنان شرکتهای بیمه باید خود را برای نوسانات و چالش های پیش رو اماده کرده و پس از گذر تعطیلات طولانی امادگی پیگیری اهداف در سال جدید را داشته باشند بنابراین برای اینکه با روحیه و آمادگی کامل پس از تعطیلات سر کارتان حاضر شوید چند نکته  پیشنهاد می شود:

۱️⃣به کل سال و اهدافی که بدنبال آن هستید، فکر کنید. استراحت در تعطیلات قرار است به شما کمک کند تا به بهتر از گذشته به اهداف خود برسید.

۲️⃣در روزهای اول بعد از تعطیلات، فشرده کار نکنید

۳️⃣برنامه تفریحی کوتاهی بعد از ساعات کاری داشته باشید…

۴️⃣با همکاران خود تجربیات سفر را به اشتراک بگذارید. این فرصت خوبی برای بهبود فضای ارتباطی و شناخت علایق در بین همکاران است.

۵️⃣سعی کنید حداقل یک عادت خوب را در سال جدید وارد محیط کارتان کنید.

البته پیشنهادات بالا از سوی روانشناسان ارایه می شود و مدیران هوشمند می توانند برای بالابردن بهره وری کار پس از تعطیلات راهکارهای مختلفی را متناسب با محیط کار بکار بندند.

منبع:ریسک نیوز

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا