اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

خسارت نفتکش سابیتی توسط شرکت‌های بیمه‌ای داخلی پرداخت می‌شود

اقتصادناب- دبیرکل انجمن کشتیرانی ایران گفت: نفتکش سابیتی به دلیل آنکه تحت پوشش شرکت‌های بیمه‌ای داخلی است، خسارت‌های آن توسط این شرکت‌ها پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصادناب مسعود پُل‌ مه در تشریح جزئیات حادثه نفتکش سابیتی که چندی پیش بر اثر اصابت راکت دچار آسیب در مخزن نفتی خود شده بود، افزود: هم‌اکنون این نفتکش با همراهی ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال عظیمت به سمت ایران است، خوشبختانه با اقدامات به موقع مانع خارج شدن سوخت از مخزن‌های این نفتکش شده اند.

او با بیان اینکه در این حادثه هیچ آسیبی به خدمه نفتکش و یا سایر بخش‌های این شناور وارد نشده است، گفت: این شناور هم‌اکنون به تنهایی قادر به حرکت است و شناور‌های پشتیبان ایرانی این نفتکش را تا ایران همراهی می‌کنند.

پُل‌ مه با اشاره به اینکه ارزیابی‌ها اضطراری از شرایط این نفتکش انجام شده است، گفت: آخرین خسارت‌های برآورد شده نشان می‌دهد که ۲ مخزن این نفتکش دچار آسیب شده و ارزیابی‌های نهایی و میزان برآورد‌های خسارت با ورود به آب‌های ایران مشخص می‌شود.

دبیر کل انجمن کشتیرانی ایران درباره پوشش بیمه‌ای این نفتکش هم گفت: به دلیل آنکه این نفتکش تحت پوشش پرچم جمهوری اسلامی ایران بوده توسط شرکت‌های بیمه‌ای ایرانی بیمه شده است بنابر این چون هم‌اکنون بخش دریایی و کشتیرانی ما تحریم است، امکان استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای خارجی وجود ندارد.

پُل‌ مه اظهار کرد: در شرایط جنگی با پرداخت حق بیمه‌ بیشتر، بیمه ها تمامی شرایط اضطراری و آسیب‌های ناشی از اقدامات نظامی را هم پوشش می‌دهند بنابر این جای نگرانی از لحاظ بیمه وجود ندارد.

دبیر کل انجمن کشتیرانی ایران بیان کرد: به نظر نمی‌رسد این اقدام خصمانه مانع تردد کشتی‌های ایرانی در آب های بین المللی شود مطمئناً اقدامات پیشگیرانه و حمایتی به دست دولت و نیرو‌های نظامی تدبیر خواهد شد. دولت با اطلاعاتی که به دست می‌آورد تصمیمات لازم را برای تردد‌های دریایی در این مناطق  اتخاذ می‌کند بنابر این بررسی‌های آن، تحت اختیار کشتیرانی و یا سایر حوزه‌های دریایی نیست.

او توضیح داد: طبق اطلاعات موجود این نفتکش با همکاری ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش تا ابتدای آبان امسال وارد آب‌های ایران می‌شود و ما می‌توانیم تمامی بررسی‌های دقیق را پس از ورود این نفتکش اعلام کنیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا