اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

خدمات بیمه‌ای شرکت‌ها چگونه در یک قالب قرار می‌گیرد؟

اقتصادناب_مشتریان می‌توانند نحوه مدیریت پلتفرم دیجیتال را یا در قالب سنتی استقرار در فضای شرکت یا استفاده از خدمات فضای ابری این شرکت انتخاب کنند. این پلتفرمِ دیجیتالِ مبتنی بر فضای ابری، شما را قادر به شکل دادن به محصولات بیمه‌ای خود و استفاده از فهرست فرآیندِ استانداردِ موجود، بر پایه زبان مدل‌سازی BPMN2.0 می‌کند.

به گزارش اقتصادناب ،توأمان با پیشرفت‌های فناوری که به شکل مداوم بازار بیمه را متحول می‌کند، حرکتی به سوی پلتفرم‌های جامعِ مبتنی بر فضای ذخیره‌سازی ابری در میان بوده است. این مساله بدان دلیل است که یک پلتفرم مبتنی بر فضای ابری، مولفه‌ای کلیدی برای ایجاد یک مدل کسب­وکار متمرکز بر مشتری است. برنامه‌های مبتنی بر فضای ذخیره‌سازی ابری این امکان را به کاربران می‌دهد که مستقیما از طریق اینترنت به اطلاعات و سیستم‌ها دسترسی داشته باشند. بسیاری از بیمه‌گران با مساله استقرار یک فناوری جامع محصول-محور مواجه هستند که برای ارتباط دیجیتال، آن‌هم در دنیایی که هر روز مشتری‌محورتر و آنلاین‌تر می‌شود، ساخته نشده است.

پلتفرم‌های جدیدِ مبتنی بر فضای ابری، تجربه‌هایی جذاب و پایدار را در تمامی بخش‌ها برای مشتری مهیا می‌کنند. به همین ترتیب، زیرساخت فضای ذخیره‌سازی ابری، با ارائه حمایت‌های قابل حصول، قابل اتکا و بسط­پذیر، کانال‌ها و بازارهایی را برای برنامه‌های تجاری می‌گشاید. علاوه بر بهبود تجربه تعاملات مشتری، فناوری ذخیره‌سازی ابری کمک می‌کند سرمایه کمتری هزینه شود و همچنین کسب­وکار را نسبت به خطر از مد افتادگی محافظت می‌کند. عدم موفقیت در سازگاری با فناوری، در حال حاضر به معنای عقب ماندن از قافله است. در اینجا نگاهی به سه پلتفرم جامع بیمه‌گری مبتنی بر فضای ذخیره‌سازی ابری می‌اندازیم.

Tech 11

تِک ۱۱، شرکتی آلمانی است که موسسانش به مدت ۲۰ سال در بازار بین‌المللی بیمه فعالیت داشته‌اند. این شرکت، راهکارهای جامع بیمه‌گری را با تأکید بر تولید گونه‌ای ویژه برای راهکارهای جامع بیمه‌گریِ اموال و حوادث، یکپارچه‌سازی سیستم‌های متفاوت نرم‌افزار استاندارد فروش و ویژه­ سازی نرم‌افزار استاندارد مورد استفاده فروشندگان بین‌المللی بیمه عمر و اموال و حوادث، تولید می‌کند. مشتریان می‌توانند نحوه مدیریت پلتفرم دیجیتال را یا در قالب سنتی استقرار در فضای شرکت یا استفاده از خدمات فضای ابری این شرکت انتخاب کنند. این پلتفرمِ دیجیتالِ مبتنی بر فضای ابری، شما را قادر به شکل دادن به محصولات بیمه‌ای خود و استفاده از فهرست فرآیندِ استانداردِ موجود، بر پایه زبان مدل‌سازی BPMN2.0می‌کند. از آن پس، داده‌ها بر روی یک فضای مجازیِ خصوصی (VPC) که به شکل مجزا قابل مدیریت است، ذخیره می‌شود. این فضا به شما امکان استفاده از فضای تبادل استانداردسازی شده به منظور استخراج داده‌ها در هر زمان و برای هر گزارش دلخواه و همچنین اتصال به سیستم‌های مالی را می‌دهد. در این شیوه، داده‌های شما تا زمانی که اینترنت در دسترس باشد، قابل دستیابی خواهند بود.

Socotra

Socotra شرکتی آمریکایی است که در سال ۲۰۱۴ با هدف ساخت مدرن‌ترین پلتفرم ابری برای بیمه‌گران فناوری­گرا بنیان گذاشته شد. این پلتفرم، فرایندهای بیمه‌گری، مدیریت بیمه‌نامه، خسارات، بیمه اتکایی، گزارش­دهی و دیگر فعالیت‌ها را هم برای کسب‌وکارهای بیمه اموال و هم بیمه عمر به شکل یگانه و در یک چارچوب قرار می­دهد. سیستم Socotra با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین فناوری‌های موجود، بر محور حل شکایات مطرح شده از جانب شرکت‌های بیمه‌ای مبنی بر حداکثر حالت ممکن دسترسی و امنیت داده‌ها، بنیان گذاشته شده است.

 این شرکت، یک سیستم مدیریتی براساس سیاست «ارائه همه خدمات در قالب یک مجموعه منفرد» در اختیار دارد که سوابق مربوط به بیمه‌گری، خسارات، صدور صورت‌حساب و گزارش­دهی را در خود جای می‌دهد. این مدلِ داده‌ایِ منعطف امکان دسترسی آسان به داده‌های ذخیره شده در فضای ابری را می‌دهد تا بدین‌ترتیب شرکت در هر لحظه دلخواه تغییرات لازم را اعمال کند؛ همزمان، مسئولیت جزئیات امر همچون نگهداری و مدیریت داده برعهده شرکت Socotra است.

Guidewire

این شرکت منحصرا به بیمه‌گران اموال و حوادث و با تمرکز ویژه بر موفقیت مشتری از طریق توسعه نرم‌افزار، ارائه خدمت می‌کند. پلتفرم شرکت به منظور بهبود توان بیمه‌گر در زمینه جذابیت و اعطای اختیارات به مشتریان و کارمندان خود سه مولفه را با هم ترکیب می‌کند؛ فعالیت‌های محوری، داده‌ها و تجزیه‌وتحلیل و جذابیت دیجیتال. شرکت Guidewire با بیش از پنج هزار کارمند مشاورِ متمرکز بر استراتژی این کسب ­وکار، با فعالیت در زمینه ارائه خدمات به بیمه‌گران در اقصی نقاط جهان، به بیش از ۳۵۰ شرکت بیمه‌گر در ۳۰ کشور خدمات ارائه می‌دهد.

Guidewire بر این باور است که قابلیت‌های فضای ابری، این پلتفرم را قادر به کمک به مشتریان جهت سازگاری – با این فضا- و موفقیت در بلند مدت می‌کند. راهکار مبتنی بر فضای ذخیره‌سازی ابری شرکت Guidewire، از طریق یک هزینه اشتراک سالیانه بر پایه – میزان- استفاده و متناسب با رشد کسب­وکارِ مشتریان جهت انعطاف و همراهی بیشتر با نیازهای آن‌ها در دسترس قرار دارد. محصول این شرکت با عنوان InsuranceSuite Cloud، مسئولیت‌های دارای ریسک و پیچیده IT را به Guidewire منتقل می‌کند تا شرکت‌ها بتوانند بر داده‌ها و تجارت موجود تمرکز داشته باشند.

نوآوری‌های فناوری ابری با شتابی بی‌سابقه درحال رشد هستند. در آینده نزدیک، این فناوری بیمه‌گران را قادر خواهد ساخت تا پیشرفت‌های هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و سیستم‌های پیشرفته تجزیه‌وتحلیل را نیز به شکلی کاملا متفاوت از گذشته به اجرا بگذارند. اکنون صاحبان شرکت‌های بیمه می‌توانند با بهره‌گیری از این روندهای اینشورتکی، به رشد کسب­وکار خود شتاب دهند.

منبع:

https://insfocus.com/blog/2018/08/insurtech-trends-core-insurance-platforms/

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا