اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهسیاسیویژه

توصیه‌های FATF درباره بیمه زندگی

 

“گروه ویژه اقدام مالی (FATF) توصیه‌های جدیدی را درباره حمایت از طراحی و اجرای ریسک‌های مرتبط با پولشویی و تامین مالی تروریسم در فروش بیمه‌های زندگی منتشر کرد. بر این اساس کشورها باید ریسک های اعلام شده در زمینه پولشویی و تامین مالی تروریسم را در ارزیابی ها، بخش های حقوقی و چارچوب های مقرراتی در زمینه فروش بیمه های زندگی اجرایی کنند.”

به گزارش پایگاه خبری اقتصادناب،  گروه ویژه اقدام مالی در روز ۲۵ اکتبر توصیه هایی را با هدف حمایت از طراحی و اجرای ریسک های مرتبط با پولشویی و تامین مالی تروریسم در فروش بیمه های زندگی منتشر کرده است.

بر این اساس کشورها باید ریسک های اعلام شده در زمینه پولشویی و تامین مالی تروریسم را در ارزیابی ها، بخش های حقوقی و چارچوب های مقرراتی در زمینه فروش بیمه های زندگی اجرایی کنند.

پیش از این و در ماه جولای، گروه ویژه اقدام مالی نشست هایی را در زمینه کنترل ریسک ناشی از پولشویی و تامین مالی تروریسم در قالب خرید بیمه های زندگی برگزار کرده بود. توصیه های منتشر شده ۶۴ صفحه است و موارد مختلفی را به نهاد ناظر در زمینه نظارت بر خرید بیمه های زندگی ارائه می کند.

اف. ای. تی. اف یک سازمان بین دولتی است که در سال ۱۹۸۹ به ابتکار کشورهای عضو گروه هفت یا «جی ۷» تشکیل شد تا درباره وضعیت قوانین مبارزه با پولشویی در بازارهای مختلف مالی در سراسر جهان بررسی هایی را انجام دهد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا