اجتماعیاخبار مهمسیاسیمجلسویژه

توان موشکی نداشتیم،بارها تهدید میشدیم

اقتصادناب- رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: ایران درحوزه‌های موشکی، بازدارندگی و وارد ساختن ضربات متقابل و پشیمان‌کننده به توان لازم رسیده و بار‌ها هم در حوزه بحران‌های منطقه‌ای توان خود را نشان داده است.

ایران درحوزه‌های موشکی، بازدارندگی و وارد ساختن ضربات پشیمان کننده به توان لازم رسیده است/توان دفاعی نداشتیم بارها تهدید می‌شدیم/آمریکا هیچ وقت نمی‌توانند توان نظامی خود را به رخ ایران بکشدحشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگویی، با اشاره به جایگاه قدرت دفاعی ایران در منطقه و ضرورت تقویت آن گفت: این جای افتخار دارد که جمهوری اسلامی ایران به توانایی دفاعی «خود اتکا» و «بازدارنده» دست یافته است.
ترس از رویارویی
وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در رویارویی با ایران دچار چالش شده‌اند و دیگر هیچ وقت نمی‌توانند توان نظامی خود را به رخ ایران بکشند، تاکید کرد: با افتخار باید گفت که ملت ایران از جمله کشور‌های خارج از حوزه قدرت‌هاست که به هر حال آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده اند که جنگ با ایران مدیریت ناپذیر است و به همین دلیل است که ما کمتر می‌شنویم که آمریکایی‌ها از مواضع دفاعی علیه ایران حرف بزنند.
ضربات پشیمان کننده
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس با اشاره به سند راهبردی امنیتی آمریکا برای ربع قرن اول بیست و یکم ،بیان داشت: طبق این سند روسای جمهور آمریکا اجازه ندارند تا جنگی را راه بیندازند که نتوانند مدیریت آن را بر عهده بگیرند یعنی به عبارتی اگر جنگی راه بیاندزاند، قطعا محکوم هستند.
فلاحت پیشه با اشاره به توان دفاعی ایران تصریح کرد: در حال حاضر ایران در حوزه‌های موشکی، بازدارندگی و وارد ساختن ضربات متقابل و پشیمان کننده به توان لازم رسیده و بار‌ها هم در حوزه بحران‌های منطقه‌ای توان خود را نشان داده است.
از دفاع خوب درس گرفتیم
وی با بیان اینکه دفاع یکی از حوزه‌هایی بود که ما خوب از آن درس گرفتیم بیان داشت: امیدواریم که ما در حوزه‌های دیگر هم، چون دفاع درس بگیریم لذا در حوزه دفاع درس گرفتیم و توان دفاعی خود را خوداتکا و توان بازدارنده دفاعی را هم پشیمان کننده کردیم چرا که اگر این کار صورت نمی‌گرفت ایران بار‌ها هدف تهدید دشمنان خود قرار گرفته بود لذا این نشان می‌دهد که ایران مولفه‌های دفاعی را به روز تعریف کرده است.
پیمانکاری جنگ
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس با اشاره به تقویت توان دفاعی کشور بیان داشت: در حال حاضر جنگ در آمریکا به صورت پیمانکاری انجام می‌شود و به صورت پیمانکاری قرارداد جنگ با شرکت‌های پیمانکار شکل می‌گیرد، اما این مسئله در ایران، بنیادی انسانی و دفاعی دارد که این ارزشمند است.
وی تاکید کرد: دشمن در حوزه تجهیزاتی هم توانسته به تناسب راه خود را پیش ببرد با این حال ما در تخصیص بودجه دفاعی در بین کشور‌های منطقه از پایین‌ترین میانگین بودجه برخورداریم که با این حال نتایجی که کسب شده، نتایج قابل دفاعی است.
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا