اجتماعیاخبار مهماقتصادیویژه

تصمیم‌گیری درباره «ترمیم حقوق و دستمزد» تا آذر ماه به طول می‌انجامد

اقتصادناب_ رئیس «کمیسیون اقتصادی» مجلس شورای اسلامی گفت: مشغول آماده‌سازی بند پیشنهادی درباره «ترمیم حقوق و دستمزد» هستیم اما پیش از آن منتظریم تا گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره مابه‌التفاوت نرخ ارز در بودجه سالیانه را دریافت کنیم.
به گزارش اقتصادناب محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگویی تشریح کرد، با اشاره به موضوع ترمیم «حقوق و دستمزد» در شورای عالی هماهنگی اقتصادی گفت: در حال حاضر مشغول آماده‌سازی بند پیشنهادی درباره «ترمیم حقوق و دستمزد» هستیم اما پیش از آن منتظریم تا گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره مابه‌التفاوت نرخ ارز در بودجه سالیانه را دریافت کنیم.
وی افزود: بر اساس بررسی‌هایمان باید بدانیم چند درصد از مابه‌التفاوت‌های نرخ ارز قابل وصول است. تا از این طریق محل درآمدی جدیدی را شناسایی کرده و به ترمیم حقوق و دستمزد بپردازیم.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: به عبارتی ابتدا باید مشخص شود به غیر از مواردی که برای کالای اساسی در نظر گرفته، دولت چه مقدار ارز در اختیار داشته و از مابه التفاوت آن چه عددی به دست آمده است تا این طریق برای سایر مسائل چاره اندیشی شود.
پورابراهیمی تصریح کرد: به نظر می‌رسد باید سه ماهه اول نیمه دوم سال یعنی مهر ، آبان و آذر را صبر کنیم و پس از اخذ اطلاعات و گزارش از سازمان برنامه و بودجه، در این رابطه تصمیم‌گیری کنیم.
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا