اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

تشریح اتصال ذخایر بیمه های عمر ” بیمه دی” به عرصه سرمایه گذاری

اقتصادناب_کشاورز عنوان کرد: بیمه دی جزء معدود شرکت‌های بیمه‌ای است که توانسته با استفاده از ذخایر بیمه های عمر وارد عرصه سرمایه گذاری شود و در همین راستا صندوق گنجینه الماس را تأسیس نماید.

به گزارش اقتصادناب کشاورز ، مدیرعامل بیمه دی،طی دیداری نوروزی با خبرنگاران از پرداخت ۴۰ درصد خسارات سیل اخیر به مبلغ ۱۰۰میلیون تومان خبرداد.

وی تصریح کرد:قسمت اعظم خسارات سیل در قالب قراردادهای اتکایی واگذار شده است.

کشاورز همچنین در ادامه  صورتهای مالی بیمه دی را یکی از قوی ترین صورتهای مالی صنعت بیمه به لحاظ اخذ ذخایر کافی دانست و تصریح کرد: تلاش شده کلیه خسارات پرداخت شود و پرونده باز در این زمینه وجود نداشته باشد.

مدیر عامل شرکت بیمه دی، اعلام  کرد: شرکت متبوع او در جمع شرکت های دارای بحران و مشکل مالی قرار ندارد.

وی همچنین تصریح کرد : زیان انباشته شرکت بیمه دی امسال به صفر می رسد و درمسیر سود دهی قرار می گیرد و حتی سود تقسیمی هم خواهد داشت.

کشاورز با بیان اینکه پرتفوی بنیاد شهید بیمه دی را به رتبه دوم شرکت‌های خصوصی ارتقا داد، اذعان داشت: بنیاد شهید بابت پرتفوی بیمه درمان تکمیلی ۱۰۰۰ میلیارد تومان به بیمه دی بدهکار است.
محمدرضا کشاورز در این نشست با اشاره به قرارداد بیمه تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران (طرح جبران) اظهار داشت: با حمایت‌های مدیران ارشد بنیاد شهید تا کنون روند اجرای قرارداد به خوبی طی شده است و با توجه به نظر سنجی‌های انجام شده توانسته ایم رضایت نسبی قشر خانواده شهدا و ایثارگران را کسب نماییم.

مدیرعامل بیمه دی با بیان اینکه در سال ۹۷ ، ۸۹ درصد بیمه شدگان طرح جبران با مراجعه به مراجه درمانی خدمات مورد نیاز را دریافت کرده اند ،متذکر شد: مراجع درمانی را تا پایان تیرماه  و اسناد مستقیم خانواده را تا پایان ابان ماه تسویه کردیم اما به استانهای سیل زده دو ماه دیگر فرصت دادیم.

کشاورز در ادامه عنوان کرد: بیمه دی جزء معدود شرکت‌های بیمه‌ای است که توانسته با استفاده از ذخایر بیمه های عمر وارد عرصه سرمایه گذاری شود و در همین راستا صندوق گنجینه الماس را تأسیس نماید.
وی در پاسخ به سوال ریسک نیوز در مورد صندوق گنجینه الماس عنوان کرد:همزمان با عملیاتی کردن سامانه جامع بیمه های زندگی ، صندوق گنجینه الماس با اخذ مجوز از بورس راه اندازی و مراحل پذیره نویسی انجام شد.
کشاورز افزود: از ابتدای خردادماه ۹۷ منابع بیمه های عمر و سرمایه گذاری شرکت به این صندوق منتقل شده است و راهکاری برای جداسازی بیمه های عمر و غیر عمر محسوب می شود و در راستای پیوند بیمه دی با بازار سرمایه صورت گرفته است.
به گفته وی سرمایه گذاری های این صندوق به صورت یونیت هایی تعریف می شود و به صورت پرریسک یا کم ریسک در دسترس مشتریان عمر قرار می گیرد و بیمه گذاران می توانند نحوه سرمایه گذاری ها را رصد کنند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا