اجتماعیاخبار مهماقتصادیبانک و بورسبیمهویژهپیشخوان

تشرفی به سمت بازرس کل امور بانک‌ها و بیمه منصوب و جایگزین سعید دهقان شد.

به گزارش اقتصادناب، بر اساس حکم ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حکمی تشرفی به سمت بازرس کل امور بانک‌ها و بیمه منصوب شد.

گفته می شود تشرفی از مدیران سازمان بازرسی کل کشور است که سالها سابقه فعالیت در این سازمان را در کارنامه خود دارد.

لارم بذکر است که به منظور نظارت بر حسن جریان امور و اجراء صحیح قوانین در دستگاههای اداری و اجرای اصل ۱۷۴ قانون اساسی «سازمان بازرسی کل کشور» که  زیر نظر قوه قضائیه تشکیل شده موظف بر اجرای صحیح فوانین در سازمانها و نهادها و بررسی تخلفات و تقلبات صورت گرفته است.

همچنین اعلام موارد تخلف و نارسائیها و سوء جریانات اداری و مالی در خصوص وزارتخانه ها و نهادها و بنیادها به رئیس جمهور و در خصوص مؤسسات و شرکتهای دولتی و وابسته به دولت به وزیر ذیربط و در مورد شهرداری ها و مؤسسات وابسته به وزیر کشور و در خصوص مؤسسات غیر دولتی کمک بگیر از دولت به وزارت امور اقتصادی و دارائی و در خصوص سوء جریانات اداری و مالی مراجع قضائی و واحدهای تابعه دادگستری به رئیس قوه قضائیه و در موارد ارجاعی کمیسیون اصول ۸۸ و ۹۰ قانون اساسی  نتیجه بازرسی به آن کمیسیون اعلام خواهد شد  .

با توجه به ان گذشت ، مشخص می گردد که بازرسی کل امور بانکها و بیمه سازمان بازرسی کل کشور  نقش قابل توجهی در رصد نارسائی ها و سوء جریانات مالی و اداری شرکتهای بیمه و بانکها دارد.
اما واکاوی فعالیت این بازرس کل نشان می دهد، در حالیکه در سال گذشته چندین اختلاس قابل توجه در صنعت بیمه رخ داد مانند اختلاس بیمه ایران و بیمه رازی اما همچنان از نتایج پیگیری های این تخلفات مالی که بخش قابل توجهی از حقوق دولتی در قالب اتکائی اجباری نیز زائل گردید ، خبری در دست نیست.

به نظر می رسد ، از تشرفی ، بازرس کل جدید امور بانک ها و بیمه این انتظار وجود دارد که سرانجام اختلاسهای صنعت بیمه از سوی وی پیگیری شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا