اجتماعیاخبار روزاخبار مهماقتصادیبانک و بورسدلار و ارزروزنامهطلا وسکهویژه

تزریق ۸۳ میلیارد دلاری به اقتصاد چین

اقتصادناب_در حالی که به دلیل افزایش تقاضا و کاهش عرضه، قیمت پالادیوم در بازارهای جهانی به ارقامی بی سابقه رسیده است، احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا موجب شد تا قیمت طلا نیز امروز بالا باقی بماند.

به گزارش اقتصادناب، به نقل از رویترز، قیمت فلز پالادیوم امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۳۶۰ دلار و رسید. در اوایل امروز قیمت این فلز گرانبها تا رقم ۱۳۶۶ دلار و ۵۰ سنت بالا رفته بود.

پالادیوم که عمدتا در کاتالیست های کاهنده میزان آلایندگی خودروها کاربرد دارد، از اواسط ماه اوت تاکنون بیش از ۶۰ درصد گران شده است. قیمت این فلز در دسامبر ۲۰۱۸ برای اولین بار طی ۱۸ سال گذشته از طلا بالاتر رفت.

قیمت هر اونس طلا نیز امروز در رقم ۱۲۹۳ دلار و ۳۶ سنت تقریبا ثابت بود. قیمت طلای آمریکا هم امروز به ۱۲۹۳ دلار رسید.

ریسک های متوجه ترمیم اقتصاد آمریکا، نبود چشم اندازی روشن در خصوص پایان تعطیلی دولت آمریکا و آشفتگی در بازارهای مالی موجب شده تا مقامات فدرال رزرو تصمیم بگیرند تا افزایش بیشتر نرخ بهره دست نگه دارند.

فدرال رزرو دیروز در جدیدترین گزارش خود در مورد اقتصاد آمریکا نوشت، بنگاه های اقتصادی در این کشور در طی ماه های اخیر خوش بینی کمتری پیدا کرده اند. کاهش نرخ بهره در آمریکا معمولا موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و رشد قیمت فلز زرد می شود.

بانک مرکزی چین با هدف جلوگیری از ایجاد کمبود نقدینگی ۸۳ میلیارد دلار به سیستم مالی این کشور تزریق کرده است.

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا