اخبار روزاخبار مهمویژهکرمانشاه

تا کنون سیلی در استان کرمانشاه رخ نداده است

اقتصادناب_مدیر کل مدیریت بحران استانداری گفت:آبگرفتگی‌های فراوانی در سطح استان داشته‌ایم ولی سیلی رخ نداده است.

به گزارش اقتصادناب از کرمانشاه؛ جلیل بالایی در گفتگو با خبرنگاران از ایجاد آب‌گرفتگی‌های فروان در سطح استان به خاطر بارش‌های گسترده چند روز اخیر خبر داد و افزود: هیچ سیلی در استان رخ نداده و عمده مشکل ما  قطع برق ۴۰ روستا و نیز چند نقطه از شهر سنقر به علت شکستن و یا از جا کنده شدن تیرهای برق بوده‌ است.
وی افزود: بلافاصله نسبت به وصل برق نقاط مذکور اقدام شد و در حال حاضر هیچ‌گونه قطعی برقی در سطح استان نداریم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری ادامه داد: ۲۹ مورد هم قطع راه ارتباطی در نقاط روستایی داشته‌ایم که عمدتا مربوط به روستا‌هایی است که راه ارتباطی  آن‌ها به  پل‌های در عرض رودخانه، متصل بوده و هم اکنون تمام راه‌های ارتباطی در این نقاط وصل شده‌اند.
 بالایی به وقوع ۵ مورد ریزش سنگ در استان اشاره کرد و بیان داشت: آخرین مورد ریزش سنگ در جاده ارتباطی ثلاث به جوانرود بوده است که بلافاصله یک لاین آن بازگشایی شده است و لاین دیگر هم در حال بازگشایی است.
وی با یادآوری  شدت با‌رش‌های اخیر علی‌الخصوص ۴۸ ساعت گذشته،گفت:میانگین بارش‌های استان در ۴۸ ساعت گذشته ۷۰ میلی متر بوده است که بیشترین بارش در پاوه با ۱۶۰ و کمترین بارش در قصر شیرین با ۳۰ میلی متر است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری عنوان داشت: به غیر از خسارت‌های وارده به زمین های کشاورزی بستر رودخانه رازآور در حد فاصل قزانچی به کامیاران و بخشی از باغ‌های ریجاب شهرستان دالاهو، فعلا گزارش دقیقی از میزان خسارت‌های احتمالی در دست نداریم.
بالایی در پایان افزود: مسلما خسارت‌هایی متوجه زیرساخت‌ها، جاده‌ها، پل‌ها و اراضی کشاورزی به ویژه زمین‌های بستر رودخانه خواهد شد و ما به محض اطلاع، میزان خسارت‌های وارده درسطح استان را اطلاع رسانی خواهیم کرد.
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا