اخبار مهماقتصادیبیمهپیشخوان

بیمه پارسیان ۲۸۳/۳ ریال سود به ازای هرسهم تقسیم کرد

با تصویب صورت های مالی؛

اقتصادناب_مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان صبح روز یکشنبه ۱۲خرداد ماه با حضور بیش از ۸۰ درصد سهامداران برگزار شد.

به گزارش اقتصادناب این شرکت بیمه بورسی امسال مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع  فوق العاده خود را همزمان در یک روز برگزار و مفاد دستورجلسه ذکرشده در آگهی دعوت به دو مجمع را که در جراید به چاپ رسیده بود به تصویب سهامداران رساند.

در این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام ا… مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ابتدا کلیپی از افتتاح مدارس بیمه پارسیان در مناطق زلزله زده کرمانشاه پخش شد پس از آن نسبت به انتخاب رئیس مجمع ، نظّار و منشی جلسه اقدام و پس از استقرار هیأت رئیسه مجمع و نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس در قسمت هیأت رئیسه، گزارش فعالیتهای شرکت در سال ۹۷ توسط مدیرعامل ارائه گردید.

از نکات قابل توجه رشد سودآوری و اندوخته ­های درخور توجه سال ۹۷ بیمه پارسیان بود که توسط اویارحسین نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت به تفصیل شرح داده شد.

کسب پرتفوی بیش از ۲۰هزار و پانصد میلیارد ریال در سال ۹۷ توسط بیمه پارسیان وسبد پرتفوی مناسب و همچنین وصول مطالبات از نکات دیگر حائز اهمیت این گزارش بود.

    رشد مناسب و ترکیب بهینه پرتفوی، ایفای تعهدات قانونی و آئین نامه‌ای، همچنین شفافیت صورتهای مالی از نکات مثبت عملکرد شرکت بیمه پارسیان در سال مالی مورد اشاره بود .

     در ادامه، گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت قرائت و پس از ارائه پاسخ­های لازم در مورد بندهای گزارش حسابرس و بازرس و سؤالات مطروحه، صورتهای مالی عملکرد منتهی به ۲۹/۱۲/۹۷ به تصویب رسید و در زمینه میزان تقسیم سود عملکرد سال مالی مذکور نیز بحث و بررسی لازم بعمل آمد و تقسیم مبلغ۲۸۳/۳  ریال سود به ازاء هر سهم به تصویب حاضرین در مجمع رسید .

شرکت بیات رایان بعنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی برای سال مالی ۹۸ تعیین و روزنامه ­های اطلاعات و دنیای اقتصاد نیز بعنوان روزنامه­ های کثیرالانتشار جهت درج آگهی­های شرکت انتخاب شدند .

همچنین در مجمع فوق العاده این شرکت اساسنامه جدید که طبق اساسنامه تیپ بیمه مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار میباشد توسط بیمه مرکزی ج.ا.ا به شرکت های بیمه ابلاغ شده است به تصویب سهامداران رسید.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا