اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

بیمه خاورمیانه اولین بیمه عمر مستمری تکمیلی را ارائه کرد

اقتصادناب_بیمه خاورمیانه برای اولین بار پوشش بیمه عمر و مستمری تکمیلی را به کارکنان وزارت علوم ارائه کرد./ بیمه خاورمیانه امادگی دارد تا ذخائر بیمه گزار در صندوق های طلا سرمایه گذاری شود و یا در صورت تمایل به و پذیرش ریسک به ۵۰ شرکت برتر بورسی متصل گردد .

به گزارش اقتصادناب ،خلیل حسن زاده کمند از رونمائی از طرح بیمه عمر و مستمری ویژه اعضاء هیات علمی ، استانید و کارکنان دانشگاه ها خبر داد . گفت:این طرح انحصاری بیمه خاورمیانه که با اخذ مجوز از بیمه مرکزی در دستور کار قرار گرفته به نوعی بیمه نامه مستمری تکمیلی و مکمل بیمه های پایه است که برای اولین بار در صنعت بیمه توسط بیمه خاورمیانه عرضه شده است.

حسن زاده کمند با اشاره به اینکه اغلب افراد بازنشسته در ایران به دلیل فقدان خدمات تکمیلی بازنشستگی و ضعف خدمات بیمه های پایه در حوزه مستمریبه سختی گذران عمر می کنند و مجبور به کار در دوران بازنشستگی هستند ، عنوان کرد: این در حالی است که در دنیا علاوه بر بیمه های پایه مستمری، بیمه های مکملی برای دوران بازنشستگی به افراد ارائه می شود به عبارتی همانطور که در حوزه درمان در کنار بیمه پایه،  بیمه های تکمیلی نیز فعالیت می کنند در حوزه عمر نیز بیمه های مستمری تکمیلی  توسط شرکتهای بیمه بازرگانی ارائه می شود.

وی تشریح کرد :در این راستا بیمه خاورمیانه برای اولین بار پوشش بیمه عمر و مستمری تکمیلی را به کارکنان وزارت علوم ارائه کرد.

مدیر عامل بیمه خاورمیانه در ادامه ضمن تشریح این محصول بیمه ای اذعان داشت:این بیمه نامه اگر چه به صورت گروهی ارائه می شود اما عملا اجرای ان به صورت انفرادی صورت می پذیرد و ارائه پوشش های بیمه ای با توجه به سن افراد و میزان حق بیمه پرداختی هر فرد و اینکه چه مقدار از درامد سالیانه خود را می خواهد به این پوشش اختصاص دهد ،متفاوت خواهد بود.

مدیر عامل بیمه خاورمیانه در ادامه با بیان اینکه این محصول یک پوشش بیمه ای عمر به شرط حیات است ، متذکر شد: بهترین سن  برای ورود به اخذ این پوشش بیمه ای ۳۵ سال به بالا است چرا که هر چه سن افراد بالاتر رود حق بیمه متناسب تر می گردد زیرا دارای پوششهای به شرط حیات است.

خلیل زاده کمند با اشاره به دیگر مزایای این طرح اذعان داشت:از دیگر مزایای این طرح ان است که اگر بیمه گزار حتی با پرداخت تنها یک قسط فوت کند خانواده وی می توانند از مزایای طرح بهره مند شوند.

به گفته وی برای سال اول ۵۰ میلیون تومان سرمایه فوت پیش بینی شده و اگر فرد از دوران بازنشستگی تحت این پوشش قرار گرفته باشد از انجا که حدود ده سال گارانتی دارد و ذخیره شخص از بین نمی رود در صورت فوت خانواده می توانند از پوشش ها و مزایا بهره مند شوند.

قابلیت اتصال ذخائر بیمه ای بیمه گزاران خاورمیانه  به بازارهای خاص
خلیل زاده کمنددر پاسخ به سوال ریسک نیوز در خصوص برنامه ریزی بیمه خاورمیانه جهت  سوداوری ذخائر بیمه های عمر گفت:با توجه به وضعیت فعلی کشور و افزایش تورم تنها راه سودآوری بیمه های عمر ارائه محصولات جدید و سرمایه گذاری بهینه منابع حاصل از بیمه های عمر است.

مدیر عامل بیمه خاورمیانه با بیان اینکه شرکت بیمه متبوعش جهت اتصال منابع و ذخائر بیمه های عمر به بازار های سوداور در برهه کنون را عملیاتی کرده ، اعلام  کرد که هر بیمه گذاری که دارای ذخیره عمر قابل توجه است و تمایل دارد که این منابع به بازار های خاص  و سودآور مانند طلا و بورس متصل شود و آمادگی پذیرش ریسک ناشی از این بازار ها را دارد بیمه خاورمیانه امادگی دارد تا ذخائر بیمه گزار در صندوق های طلا سرمایه گذاری شود و یا در صورت تمایل به و پذیرش ریسک به ۵۰ شرکت برتر بورسی متصل گردد .

سرنوشت نرم افزار جامع بیمه خاورمیانه
مدیر عامل بیمه خاورمیانه در پاسخ به سوال دیگر ریسک نیوز در خصوص زمان پیاده سازی نرم افزار جامع بیمه گری این شرکت بیمه ای عنوان کرد: شرکت بیمه خاورمیانه نرم افزاری از یک شرکت سنگاپوری خریداری کرد که با اعمال تحریم های جدید امریکا مقداری پیاده سازی ان با تاخیر انجام می شود.

وی  اذعان داشت: از انجا که این شرکت  تابع تحریم های امریکا قرار دارد ، پیاده سازی را دچار مشکل کرده که البته در حال رایزنی و مذاکره با شرکت مورد نظر هستیم که به نتیجه نهائی برسیم هر چند طبق قرارداد در صورت هر گونه  تاخیر یا تعویقی در اجرای  این شرکت باید تعهدات مشخصی را که ذیل قرار داد امده متقبل شود.

خلیل زاده در عین حال اذعان داشت که بیمه خاورمیانه جهت پیش بینی راهکار دومی را هم در نظر گرفت که با پیاده سازی یک سیستم داخلی در حال حاضر امور بیمه گری در این شرکت به صورت مطلوب در حال انجام است .

وی در پاسخ بدین سوال که ایا در نظر دارید سیستم یکپارچه داخلی پیاده سازی کنید، گفت: فعلا در حال مذاکره با شرکت خارجی هستیم و این تصمیم گیری به نتیجه این مذاکره بستگی دارد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا