اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

بیمه ای ها نیمه سبز نیمه سرخ در بازار سبز

به گزارش اقتصادناب،بورس بالاخره به تصمیم اجرای دامنه نامتقارن به عنوان یکی از دهها تصمیم شورای عالی بورس واکنش نشان داد و صبح امروز از کُمای قطعی خود خارج شد.

 بورس اوراق بهادار تهران که در ماه های اخیر صحنه آزمون و خطای مدیران و کشمکش های صنفی،سیاسی،اقتصادی و …شده است پس از استعفا یا برکناری رئیس پیشین و انتخاب معاون اقتصادی وزارت اقتصاد به سمت ریاست سازمان بورس همچنان به ریزش خود ادامه داد و برخلاف دفعات گذشته با روی سبز به استقبال رئیس جدید نهاد ناظر خود نرفت.

در این میان جلسه دوم رئیس جدید آن هم در روز جمعه با تمام مصوبات ریز و درشت و امیدبخش خود نتوانست اثری بر بازار شنبه بگذارد.تا این که عصر شنبه در جلسه شورای عالی بورس بالاخره تبدیل دامنه متقارن منفی ۵ تا مثبت ۵ به دامنه نامتقارن منفی ۲ تا مثبت ۶ مورد تصویب قرار گرفت.پیشنهادی که ماه هاست به عنوان راهکاری برای سوق بازار از ریزش هیجانی به صعود و جلوگیری از سو استفاده حقوقی ها از سوی پیشکسوت های بازار مطرح شده بود.

این مساله کار را برای مانور حقوقی ها و نوسان گیری آن ها در شرایط کنونی بازار که اعتماد عمومی نیز از بورس سلب شده است سخت تر شد و همین مساله یکشنبه سبز شاخص را در اوج ریزش و ناامیدی برای بازار رقم زد.

بر این اساس شاخص بورس اوراق بهادار تهران صبح امروز در جلسه معاملاتی دومین روز هفته با رشد ۳۵ هزار و ۱۵۱ واحدی معادل ۳.۱درصد در کانال خود صعود کرد و با اقتدار به ارتفاع یک میلیون و ۱۷۰ هزار و ۴۹۷ واحد رسید.

در این میان اغلب سهام شرکت های کوچک نیز با پیروی از بزرگان در صفوف خرید قرار گرفتند و همین مساله رشد ۴ هزار و ۹۷۳ واحدی شاخص هم وزن را رقم زد که معادل ۱.۲درصد از رشد روزانه این نماگر بود.

در معاملات امروز بیشترین تاثیر بر رشد شاخص مرهون رشد نمادهای فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، کچاد و تاپیکو بود.

بیمه ای ها نیمه سبز نیمه سرخ در بازار سبز

نماد شرکت های گروه بیمه در بورس اوراق بهادار تهران صبح امروز با واکنشی غیر هیجانی به کلیت بازار معاملات خود را پیگیری کرد.

به طوری که بیش از نیمی از سهام این گروه مثبت و در صف خرید و بخشی دیگر نیز با گذراندن اصلاح قیمتی معاملات امروز را به پایان بردند.

برترین سهام بیمه ای روز از نظر ارزش معاملات

نام بیمه

نماد

تابلوی فعالیت

قیمت پایانی روز

درصد تغییر نسبت به روز گذشته

حجم معامله روزانه

دانا

دانا

بازار اول (تابلوی فرعی) بورس

۶۴۴

۲.۸۸

۲۷.۳۱۷ M

میهن

میهن

بازار دوم فرابورس

۴۷۸

۰.۳۸

۲۹.۹۸۹ M

آسیا

آسیا

بازار اول(تابلوی اصلی)بورس

۲۵۴

-۲.۶۸

۲۹۷.۷۱۵ M

معلم

ومعلم

بازار اول فرابورس

۴۷۰

۱.۷۱

۲۲.۴۴۴ M

کوثر

کوثر

بازار دوم فرابورس

۱۶۰۵

-۰.۹

۲۲.۳۳۸ M

نوین

نوین

بازار اول فرابورس

۶۱۵

۴.۲۷

۱۵.۳۹۲ M

البرز

البرز

بازار اول (تابلوی اصلی) بورس

۳۹۱

۴.۲۷

۲۶.۷۰۴ M

اما پرحجم ترین نمادهای بیمه ای در معاملات امروز به ترتیب نمادهای بیمه آسیا، بیمه میهن و بیمه البرز به ترتیب با حجم ۲۹۷ میلیون،۲۹ میلیون و ۲۶ میلیون بودند.

کم حجم ترین معاملات نمادهای بیمه ای نیز امروز سهم بیمه پاسارگاد (بپاس) با ۲۰۹هزار سهم بود.

برترین نمادهای بیمه ای از نظر ارزش معاملات امروز نمادهای آسیا با بیش از ۷۵۶ میلیارد ریال، کوثر با ۳۵۸میلیارد ریال ودی با ۲۵۷ میلیارد ریال بودند.

پایین ترین ارزش روز گروه بیمه ای نیز به معاملات بیمه حافظ (وحافظ) با ۲ میلیارد ریال تعلق گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا