اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

بیمه ایران موفق به ارائه طرح نوین دیگری در صنعت بیمه کشور شدند

اقتصادناب- «جبران در آمد مورد انتظار بیمه گذار ناشی از عدم فعالیت موقت ودائم به دلیل وقوع خطرات ، حادثه، بیماری وتوقیف یا تعلیق پروانه فعالیت به علت اتهامات غیر واقع وتبرئه بیمه گذار»

به گذارش پایگاه تحلیلی- خبری اقتصادناب، محسن پورکیانی مدیرعامل بیمه ایران گفت : کارشناسان این شرکت با ثبت این بیمه نامه جدید در بیمه مرکزی با موضوع «جبران در آمد مورد انتظار بیمه گذار ناشی از عدم فعالیت موقت ودائم به دلیل وقوع خطرات ، حادثه، بیماری وتوقیف یا تعلیق پروانه فعالیت به علت اتهامات غیر واقع وتبرئه بیمه گذار» موفق به ارائه طرح نوین دیگری در صنعت بیمه کشور شدند.

محسن پورکیانی افزود : این بیمه نامه از نوع بیمه نامه های عدم النفع ویژه مشاغل است که در مرحله نخست در چهار سطح درآمدی برای پزشکان جراحان ، متخصصان غیر جراح ، پزشکان عمومی وپیراپزشکان اعم از پرستاران ، بهیاران ، تکنسین های اتاق عمل و . . . اجرا می شود و با افزایش ظرفیت های آن در آینده، برای سایر مشاغل تخصصی نظیر مهندسان ، هنرمندان ، ورزشکاران و غیره نیز با الگو سازی از این طرح، بیمه نامه های جدیدی قابل ارائه خواهد بود.

مدیر عامل بیمه ایران با تاکید بر اینکه این بیمه نامه برای تمامی پزشکان و پیراپزشکانی که دارای مجوز فعالیت رسمی هستند، طراحی شده است، اضافه کرد : قطع درآمد مورد انتظار ناشی از حوادث و هرگونه واقعه ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه گذار باعث ورود صدمات و منجر به عدم فعالیت حرفه ای دائم بیمه گذار گردد از خطرات تحت پوشش این بیمه نامه است.

وی افزود: همچنین قطع درآمد مورد انتظار ناشی از بیماریهای سکته قلبی ، سکته مغزی ، پیوند اعضاء، هپاتیت ، بیماری های عفونی و ام.اس که منجر به عدم فعالیت حرفه ای دائم بیمه گذار شود و نیز قطع درآمد مورد انتظار ناشی از توقیف و یا تعلیق پروانه حرفه ای پزشکی به علت اتهامات غیر وارد در حوزه فعالیت حرفه ای و تبرئه بیمه گذار از دیگر پوشش های بیمه ای بیمه ایران در این بیمه نامه است.

محمد زاهد نیا معاون فنی بیمه ایران  نیز، در سخنانی با تشریح جزئیات این طرح گفت: طرح « بیمه نامه وقفه در فعالیت پزشکان وپیراپزشکان » بعد از اجرای طرح های بیمه نامه حرفه ای پزشکان، بیمه نامه مسئولیت پزشکان و بیمه نامه مسئولیت فنی مدیران و متصدیان فنی، چهارمین طرح حمایتی از جامعه پزشکی کشور است که درآمدها و معیشت آنان را تحت پوشش و حمایت بیمه ای بیمه ایران قرار می دهد. وی با اشاره به اینکه مدت این بیمه نامه یک سال است و تا ۱۰ سال با توجه به سرمایه ای که بیمه گذار انتخاب و حق بیمه پرداخت کرده است می تواند مشمول دریافت مستمری شود ، افزود: در این طرح جامعه پزشکی در چهار سطح طبقه بندی شده اند که در صورت وقوع هر یک از موضوعات تحت پوشش بیمه نامه، بر مبنای حق بیمه پرداختی شان و بر اساس چند برابر حداقل حقوق و دستمزد کارکنان که سالانه از سوی دولت اعلام می شود ، خسارت و مستمری دریافت خواهند کرد . به این صورت که متخصصان و جراحان یک تا ۲۰ برابر حداقل حقوق ، متخصصان غیر جراح از یک تا ۱۵ برابر ، پزشکان عمومی از یک تا ۱۰ برابر و پیراپزشکان از یک تا ۳ برابر حداقل حقوق و دستمزد تعیین شده در هر سال ، خسارت دریافت می کنند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا