اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

بیمه آرمان بیش از ۴۲ میلیارد تومان زیان انباشته دارد

بیمه آرمان بیش از 42 میلیارد تومان زیان انباشته دارد

اقتصادناب_بیمه آرمان در سال ۹۷ نتوانسته از ظرفیت‌های موجود خود استفاده کند. این شرکت در حوزه مالی با کاستی‌هایی رو به رو شده که در نهایت، شرایط شرکت نسبت به سال قبل را کمی سخت تر کرده است.

به گزارش اقتصادناب، بیمه آرمان با داشتن ۱۵۰  میلیارد تومان سرمایه بیش از ۴۲ میلیارد تومان زیان انباشته داشته و ۳۶ میلیارد ریال بدهی به بیمه‌گران و بیمه گذاران دارد و در واقع افزایش سرمایه ۲۵ درصدی بیمه آرمان که از رقم ۱۲۰ میلیارد تومان به مبلغ  ۱۵۰ میلیار تومان رسید نیز نتوانست این شرکت را نجات دهد و شرایط شرکت نسبت به سال  قبل به مراتب بدتر شده است.

بر اساس صورت‌های سود و زیان شرکت، سود خالصشرکت که در ۹ ماهه نخست سال قبل حدود ۶ میلیارد ۶۲۰ میلیون ریال بود در دوره مشابه در سال جاری با کاهش ۳۴ درصدی به مبلغ چهار میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال رسید که بر این اساس به هر سهم حدود سه ریال سود تخصیص یافت.
حق بیمه صادره شرکت در این دوره مبلغ سه هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال قبل با رقم دو هزار و ۴۹۷ میلیارد ریال حدود ۴۳ درصد رشد یافت اما در مقابل خسارت پرداختی شرکت با رشد ۱۱ دصدی از مبلغ یک هزار و ۲۳۹ میلیارد ریال به عدد یک هزار و ۴۸۵ میلیارد ریال رسید که نشان دهنده آن است که نسبت خسارت شرکت تا حدودی بهبود را نشان می دهد.
از طرف نسبت بدهی به دارایی نیز به رقم ۰.۸۳ درصد رسیده است، چرا که  مجموع بدهی شرکت پنج هزار ۷۳۰ میلیارد ریال و دارایی شش هزار و  ۸۳۷ میلیارد ریال بوده است که رخداد، نشان دهنده آن است که شرکت از ظرفیت‌های خود استفاده نکرده  و با وجود پتانسیل استفاده از امکانات مالی و توان استفاده از ظرفیت‌های موجود را داشته اما نتوانسته از این ظرفی استفاده کند تا بتواند بخش‌هایی از مشکلات خود را سامان دهد .
بدهی شرکت به بیمه گذاران و بیمه‌گران حدود یک هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال و مطالبات از آنها حدود سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است که در مجموع مطالبات شرکت نسبت به بدهی شرکت رشد بیشتری داشته است.
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا