اخبار مهماقتصاد و داراییاقتصادیبیمهپول وسرمایهپیشخوان

بیمه‌نامه تضمین کیفیت ساختمان بیمه تجارت‌نو گارانتی مطمئن برای ساختمان

اقتصادناب_معاون بیمه‌های مهندسی و انرژی شرکت بیمه تجارت‌نو، ارزیابی دقیق ریسک را یکی از سیاست‌های کلان شرکت متبوع خود خواند و اظهارداشت: از زمان صدور بیمه‌نامه تضمین کیفیت ساختمان بازدیدهای کارشناسی توسط کارشناسان شرکت در چند مرحله انجام می‌شود و ریسک‌های شناسایی شده به سازنده اعلام می‌شود.

به گزارش اقتصادناب از روابط‌عمومی بیمه تجارت‌نو؛ “سام نصراللهی”،گفت: بیمه‌نامه تضمین کیفیت ساختمان مربوط به ساختمان‌هایی است که درحال ساخت هستند و برای پوشش ساخت خود بیمه‌نامه گارانتی خریداری می‌کنند.

به گفته وی، طبق قانون برنامه پنج ساله توسعه مصوب سال ۱۳۸۹ و مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان صدور پروانه هرگونه ساختمان منوط به ارایه بیمه‌نامه کیفیت ساختمان است؛ به این معنی که هر فردی که ساختمان را می‌سازد موظف است یک بیمه‌نامه کیفیت ساختمان بعنوان گارانتی به سازمان نظام مهندسی ارایه کند.

معاون بیمه‌های مهندسی و انرژی شرکت بیمه تجارت‌نو، افزود:پس از تصویب این قانون شرکت‌های بیمه نسبت به طراحی بیمه‌نامه تضمین کیفیت ساختمان اقدام کردند.

نصراللهی، ادامه داد: بیمه‌گر در مراحل مختلف از پروژه بازدید خواهد کرد و نکات و مواردی که منجر به افزایش ریسک می‌شود را در جهت کنترل و کاهش ریسک به بیمه‌گذار اعلام می‌دارد و پس از اینکه ساختمان بهره برداری شد با ارایه گواهی پایان کار این بیمه‌نامه به مدت ده سال تحت پوشش شرکت بیمه قرار می‌گیرد.

وی، دررابطه با پوشش خطرات و خسارت‌هایی که بیمه‌نامه تضمین کیفیت ساختمان ارایه می‌کند، گفت: خسارت‌های وارده به سازه اصلی ساختمان، اسکلت، سقف و سفت کاری به مدت ۱۰ سال، خسارت‌های وارده به نما و عایق‌های رطوبتی ۵ سال و خسارت‌های وارده به تجهیزات مکانیکی و،تاسیسات برقی و آسانسورها ۳ سال پس شروع پوشش بیمه نامه تحت پوشش این بیمه‌نامه است.

نصراللهی، با بیان اینکه ذی‌نفع اصلی بیمه‌نامه تضمین کیفیت ساختمان شخصی است که در زمان تحقق خسارت مالک ساختمان باشد، گفت: این بیمه‌نامه یک بیمه‌نامه گارانتی سازه است و سازمان نظام مهندسی تا زمانی که سازنده بیمه‌نامه عیوب اساسی ساختمان خود را ارایه نکند گواهی پایان کار برای وی صادر نمی‌شود.

معاون بیمه‌های مهندسی و انرژی شرکت بیمه تجارت‌نو، اظهارداشت: بیمه‌نامه تضمین کیفیت ساختمان در همه استان ها اجباری است و انجام می‌شود .لذا بهترین زمان خرید بیمه نامه فوق در شروع عملیات ساخت و اخذ پروانه ساختمان است .

نصراللهی، اضافه کرد: اگر فردی ملکی خریداری می‌کند و از بیمه‌گر خود مطلع نیست با مراجعه به نظام مهندسی منطقه مروبطه، با توجه به اینکه بیمه‌نامه را سازمان نظام مهندسی در زمان صدور پروانه اخذ کرده است می‌تواند مالک ساختمان را راهنمایی کند.

وی، درخصوص اقدامات شرکت بیمه تجارت‌نو در بیمه‌نامه تضمین کیفیت ساختمان، گفت: به دلیل آنکه شرکت بیمه بمدت ۱۰ سال ریسک مورد بیمه را پذیرفته است، باید اقدامات لازم را بمنظور ارزیابی و کاهش ریسک انجام دهد از این رو ما در بیمه تجارت ‌نو ضمن بررسی های اولیه نسبت به انجام بازدید های دوره ای و کارشناسی از مراحل ساخت ساختمان که توسط کارشناسان متبحر عمران انجام می‌گردد اقدام می‌نماید.

معاون بیمه‌های مهندسی و انرژی شرکت بیمه تجارت‌نو،افزود:کارشناسان شرکت بیمه تجارت‌نو ضمن ارائه یک نسخه از گزارش کارشناسی به بیمه گذار ،

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا