اجتماعیاخبار مهماقتصادیسیاسیمجلسویژه

بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس به روحانی نامه زدند

اقتصادناب_نماینده مردم سبزوار در مجلس از ارسال نامه بیش از ۱۰۰ نماینده به «روحانی» درباره قیمت خرید تضمینی گندم خبر داد.

به گزارش اقتصادناب، حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ، از ارسال نامه نمایندگان به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور درباره قیمت خرید تضمینی گندم خبر داد و گفت: این نامه روز گذشته (۶ آذر) با بیش از ۱۰۰ امضا برای رئیس جمهور ارسال شد.

وی با بیان اینکه نمایندگان در این نامه خواستار تجدید نظر شورای رقابت و سازمان برنامه و بودجه در زمینه تعیین بهای خرید تضمینی گندم از سوی دولت شده‌اند، افزود: نمایندگان امضا کننده خواستار افزایش قیمت خرید تضمینی گندم کشاورزان هستند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه این نامه به دلیل افزایش اندک بهای خرید تضمینی گندم از سوی شورای اقتصاد به رئیس جمهور ارسال شده، اضافه کرد: علی‌رغم افزایش هزینه‌های کشاورزی، نهاده‌ها و همچنین افزایش نرخ ارز ، متأسفانه نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت افزایش ناچیزی داشته است که این مسئله باعث نارضایتی گندم‌کاران شده است.

مقصودی با تاکید بر اینکه این اقدام ضربه سنگینی به خودکفایی گندم است، تصریح کرد: افزایش اندک بهای خرید تضمینی گندم آسیب و زیان بزرگی را به کشاورزان گندم کار وارد می‌کند.

به گزارش تسنیم، قیمت خرید تضمینی گندم در سالهای ۹۶ و ۹۷ به اعضای هر کیلو ۱۳۰۰ تومان تعیین شده است، که دولت قیمت خرید هر کیلو گندم را در سال ۹۸، ۱۴۷۰ تومان تعیین کرده که این میزان افزایش باعث نرضایتی نارضایتی گندمکاران شده است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا