اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

بیانیه رییس کانون سراسری نمایندگان بیمه البرز

بیانیه رییس کانون سراسری نمایندگان بیمه البرز ؛

اقتصادناب_باتوجه به مطالبی که در گروه های مجازی منتشر شده است لازم دیدم مواردی را صرفا جهت اطلاع همکاران عزیز و رفع نگرانی ایشان تشریح نمایم ؛

به گزارش اقتصادناب طبق ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی : در مواردی که انجام کار بطور مقاطعه به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می شود کارفرما باید در قراردادی که منعقد می کند مقاطعه کار را متعهد نماید که کارکنان خود و همچنین کارکنان مقاطعه کاران فرعی را نزد سازمان تامین اجتماعی بیمه نماید و کل حق بیمه را به ترتیب مقرر در ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی بپردازد . پرداخت ۵ درصد بهای کل کار مقاطعه از طرف کارفرما موکول به ارائه مفاصا حساب از طرف سازمان خواهد بود . در مورد پیمانکارانی که صورت مزد و حق بیمه کارکنان خود را در موعد مقرر به سازمان تسلیم و پرداخت نمایند معادل حق بیمه پرداختی بنا به درخواست سازمان از مبلغ مذکور آزاد خواهد شد . هرگاه کارفرما آخرین قسط مقاطعه کار را بدون مطالبه مفاصا حساب سازمان بپردازد مسئول پرداخت حق بیمه مقرر و خسارات مربوطه خواهد بود و حق دارد وجوهی را که از این بابت به سازمان پرداخت می نماید از مقاطعه کار مطالبه و وصول کند . کلیه وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی همچنین شهرداریها و اتاق اصناف و موسسات دولتی و غیر دولتی و موسسات خیریه و عام المنفعه مشمول این ماده می باشند ….

نکته مهم و اساسی وحایز اهمیت در موارد ابرازی که متوجه قسمت اندکی از نمایندگان محترم میگردد شامل کسانی است که کار کارشناسی خسارت در قسمتهای مختلف اعم از درمان وخودرو و مسئولیت و…. را متقبل میشوند و مجوزی است که به نمایندگی داده میشود.
که طی جلسه مشترک با رییس محترم بیمه مرکزی ایشان اذعان نمودند بزودی کارشناسی خسارت و مجوزهای لازم صرفا توسط کارشناسان وارزیابان خسارت رسمی بیمه مرکزی که دارای پروانه فعالیت از بیمه مرکزی می باشند صورت خواهد گرفت .

نتیجتا اینکه این شکایت در زمان هیات مدیره اسبق کانون سراسری صورت گرفته است و هیچگونه نگرانی در خصوص این موضوع متوجه نمایندگان حقیقی و شبکه فروش
نمی باشد واین مسئله ناشی از استنباط ناصحیح از بخشنامه فوق بوده است .
رضا یدالهی
رییس کانون سراسری نمایندگان بیمه
البرز

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا