اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان برای حمایت از تولید ملی

مدیرعامل تأمین اجتماعی گفت: در سال جاری برای کمک به رونق اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان به اجرا در می آید

سیدتقی نوربخش در جمع کارگران نمونه کشوری اظهار داشت: مدیران و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی قدردان زحمات و تلاش های کارگران عزیز هستند که چرخ های تولید و سازندگی ایران اسلامی را به گردش در می آورند.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی افتخار دارد که ۱۴میلیون نفر از جمعیت کشور را که عموماً از جامعه شریف کارگران هستند، تحت پوشش قرار داده است.

وی ادامه داد: با وجود محدودیت های مالی تمام تلاش سازمان تأمین اجتماعی این است که خدمات مناسبی به جامعه کارگری و بازنشستگان ارائه و تعهدات سازمان در قبال جامعه هدف انجام شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در سال ۹۶ حدود ۷۴ هزار میلیارد تومان برای خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش این سازمان هزینه شده است که۵۲ هزار میلیارد تومان از این مبلغ برای پرداخت مستمری بازنشستگان اختصاص یافته است. مبلغ پرداختی بابت مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۹۲ به حدود۲۲ هزار میلیارد تومان بود که این مبلغ در سال جاری نسبت به آن سال رشد ۱۲۰درصدی را نشان می دهد. در این سال ها مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی ۱۱۰ درصد رشد داشته است و افزایش مستمری ها در همه سال ها بیشتر از نرخ تورم بوده است.

وی با بیان اینکه در بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز گام های بزرگی برای ارتقاء خدمات برداشته شده است، گفت: ۷ بیمارستان جدید احداث شده و یا درحال احداث است. بیمارستان های تأمین اجتماعی در کرمان، آبادان، دزفول، بیرجند، زابل، عسلویه و ایلام به بهره برداری رسیده اند. سازمان تأمین اجتماعی خانه کارگران است و تشکل های کارگری با این سازمان دارای ارتبط نزدیک و مداوم هستند.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی از تمامی ظرفیت های قانونی برای حمایت از اشتغال و رونق فضای اقتصادی استفاده خواهد کرد، اظهار داشت: در شعب سازمان تأمین اجتماعی برای توسعه خدمات غیر حضوری و تسهیل خدمت رسانی به بیمه شدگان و بازنشستگان اقدامات اساسی در حال انجام است.

*تسهیلات ویژه به کارگران نمونه کشوری ارائه می شود

حسین رحمتی، عضو هیأت مدیره و معاون مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز در این جلسه از اختصاص تسهیلات مناسب برای کارگران نمونه کشوری خبر داد و گفت: برای کارگران نمونه اول تا سوم تمامی استانها تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی با نرخ ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در ۱۰ استان بزرگ برای ۲۰کارگر نمونه و در سایر استان ها برای ۱۵ کارگر نمونه تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی با نرخ ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است. کارگران نمونه با معرفی ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می توانند برای دریافت این تسهیلات به بانک رفاه کارگران مراجعه کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا