اجتماعیاخبار مهماقتصادیسیاسیویژه

بازداشت ۱۵ مدیر شرکت واردات خودرو

اقتصادناب_سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت ۱۵ مدیر شرکت و چهار نفر از کارکنان وزارت صمت در پرونده واردات خودرو خبر داد.

به گزارش اقتصادناب، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصد و سی و یکمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه وزیر صنعت گفته بود اگر درباره رانت معاون وزیر صنعت در بحث واردات خودرو و ثبت سفارش ادعایی وجود دارد، با ذکر نام و میزان استفاده منتشر شود گفت: در پرونده‌ای که در رابطه با خودرو تشکیل شده، چند دسته از افراد بازداشت شدند. الآن رئیس سازمان توسعه تجارت در بازداشت به‌سر می برد. همچنین ۱۵ مدیر شرکت و چهار نفر از وزارت صمت بازداشت هستند.

وی افزود: تعدادی دلال و واسطه نیز در ارتباط با این پرونده بازداشت هستند. از یکی از معاونان وزارت صمت هم یک بار تحقیق شده است. چنین چیزی را از قاضی نشنیدم که ایشان به کسی رانت داده باشد. خود وزیر صنعت گفتند که “به تخلف رسیدیم و سال ۹۶ به سه جا اعم از وزارت اطلاعات، تعزیرات و واحد صنف اعلام کردیم”؛ البته آن موقع به دستگاه قضایی اعلام نکرده بودند، بنابراین از معاون وزارت صمت یک نوبت تحقیق شده اما هنوز قراری صادر نشده و این به این معنا است که فعلاً توجه اتهام به‌قدری نیست که قرار صادر شود.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفته قرار بوده تا پایان تابستان، تکلیف بازداشتی‌های محیط زیست روشن شود، اظهار کرد: چه‌کسی این قرار را گذاشته است؟ پرونده‌های پیچیده و سنگین ممکن است زمان‌بر باشد. در این پرونده برای تعدادی از متهمان، قرار نهایی صادر شد اما دادستان ایراد گرفت و برگرداند تا ایرادات برطرف شود.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: همچنین قرار بود برخی مقامات ذی‌ربط که استعلام شده بود، نظر بدهند که نظر دادند و فکر می‌کنم پرونده کمتر از دو هفته دیگر به دادگاه برود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا