اجتماعیاخبار روزاخبار مهماستانهااقتصاد و داراییاقتصادیبانک و بورسپول وسرمایه

اگر روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده‌اید، بخوانید

به گزارش اقتصادناب مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه از تمام افرادی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده اند درخواست کرد برای تعیین هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه مشارکت داشته باشند.

امیرحمزه حیدریان در نشست خبری که امروز (۲۷ مهر) برگزار شد، به موضوع تشکیل شرکت‌ سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه پرداخت و از اهمیت انتخاب افراد شایسته و توانمند برای هیات مدیره این شرکت یاد کرد.

وی با بیان اینکه ۴۷ درصد مشمولین سهام عدالت در استان کرمانشاه یعنی نزدیک به ۶۷۰ هزار نفر روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده اند، گفت: مدیریت سهام عدالت این افراد از این پس توسط شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت انجام خواهد شد.

وی افزود: این شرکت هم اکنون در کرمانشاه تشکیل شده و با نماد “وسکرشا” در بورس فعال است، البته در حال حاضر با همان ترکیب هیات مدیره قبلی (هیات مدیره‌ای که در ابتدای فعالیت تعاونی‌های سهام عدالت تعیین شده) مشغول به فعالیت است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه لازم است برای پیشبرد بهتر اهداف این شرکت هیات مدیره جدید انتخاب شود، یادآور شد: این هیات مدیره باید از افراد توانمند، شایسته و دارای تجربه باشد.

به گفته حیدریان، شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالتی که در استان تشکیل شده فقط یک شعبه در مرکز استان دارد و دیگر مانند آنچه که در گذشته در شرکت‌های سهام عدالت وجود داشت، شعبه شهرستانی نداریم.

وی تعداد افرادی که قرار است برای هیات مدیره این شرکت انتخاب شوند را هفت نفر شامل پنج عضو اصلی و دو عضو علی البدل اعلام کرد و گفت: افرادی که تحصیلات حداقل لیسانس و همچنین تحصیلات مرتبط مانند رشته‌های حسابداری، مالی، آمار، بانکداری و … دارند می‌توانند برای عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کاندیدا شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه داشتن سابقه مدیرعاملی و یا سوابق مدیریتی را عامل مثبتی برای انتخاب افراد دانست و با اشاره به اینکه نامزدها نباید کارمند دولت باشند، خاطرنشان کرد: این افراد تا ۱۵ آبان زمان دارند به سامانه “ستان” مراجعه و برای انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت کاندیدا شوند.

حیدریان اضافه کرد: برای متقاضیان که شرایط لازم را داشته باشند زمان مصاحبه از سوی سازمان بورس اوراق بهادار در تهران در نظر گرفته خواهد شود و افرادی که در مصاحبه موفق شوند در نهایت می‌توانند در مجمع آنلاین و انتخابات آن شرکت کنند.

وی تاکید کرد: هیچ محدودیتی برای متقاضیان هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت وجود ندارد که سهام عدالت داشته باشند یا نه، اما اگر بخواهند در نهایت در رای گیری مجمع شرکت کنند حتما باید حداقل یک سهم از نماد “وسکرشا” را خریداری کنند تا خود آنها نیز در این شرکت ذی نفع باشند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه واجدین شرایط رای دادن را نیز تنها کسانی دانست که شیوه غیرمستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده اند و عنوان کرد: این افراد باید کد احراز هویت داشته باشند تا بتوانند در انتخابات آنلاین مجمع شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت شرکت کنند.

حیدریان درباره اهمیت تعیین هیات مدیره توانمند برای این شرکت نیز گفت: هیات مدیره قوی می‌تواند سودی که عاید سهام داران می‌شود را افزایش دهد.

وی با اشاره به وجود نماد ۳۶ شرکت در پرتفوی سهام عدالت و اینکه نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر در استان این سهام را دارند، خاطرنشان کرد: سودی که در پایان سال مالی این شرکت‌ها عاید این ۷۰۰ هزار نفر می‌شود رقم قابل توجهی است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه ادامه داد: هیات مدیره می‌توانند تصمیم بگیرند که سود را با همان شکل به سهام داران تحویل دهد و یا این سود را وارد فعالیت‌های سرمایه‌گذاری کنند.

حیدریان معتقد است، وجود یک شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت توانمند به نفع سهام داران و همچنین اقتصاد استان خواهد بود، زیرا سودی که در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت هر استان قرار می‌گیرد متعلق به همان استان است.

وی در پایان از همه افرادی که شیوه غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده اند درخواست کرد حتما برای انتخاب افراد توانمند به عنوان هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان پای کار بیایند.

منبع:ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا