اخبار مهماقتصادیبیمهفرهنگیویژهپیشخوان

اکچوئری، بایدها و نبایدها

“اقتصادناب_نرم افزار آماری اکچوئری راهی برای بهینه شدن استراتژی تقسیم پرتفوست”

به گزارش اقتصادناب با ورود به دنیای مدرن و تأثیر نرم افزارهای کامپیوتری در زندگی که انجام کارها را بیش از پیش آسان می نماید، کاربرد این نوع نرم افزارها در صنایع و امور شرکتی نیز ضروری به نظر می رسد.

بی شک با روند رو به رشد اطلاعات و دیجیتالی شدن دنیای فعلی، آشنایی و سود بردن از نرم افزارهای به روز و تسهیل کننده امور، از امتیازات شرکت ها و صنایع استفاده کننده از این نرم افزارهاست.

صنعت بیمه نیز به عنوان یکی از صنایع مهم و مادر، از مزایای ورود به دنیای دیجیتالی بی بهره نمانده است. از این رو، ضرورت استفاده از نرم افزارها در این صنعت بیش از پیش رخ می نماید.

یکی از نرم افزارهای کاربردی در این صنعت، نرم افزار اکچوئری است؛  استراترژی تقسیم پرتفو، ارزش گذاری، مدیریت دارایی و بدهی، خسارت های پیش بینی شده و نشده و برآورد میزان ریسک پذیری از جمله مزایای استفاده از اکچوئری است.

هر چند بسیاری از افراد بر این باورند که هنوز باید به همان روش سنتی عمل نمود و دنیای مدرن و موارد موجود در آن خیلی با مباحث بیمه ای سرو کار ندارد؛ اما، دستاوردهای به دست آمده از کار با این نرم افزار، خلاف این ادعا را به اثبات می رساند.

مدیریت ریسک شرکتی ERM ، بانکداری و خدمات مالی و سرمایه گذاری، بازاریابی و فروش، تجارت الکترونیک، مشاوره های مالی، توسعه محصول، مدیریت منابع و مدیریت سود زمینه هایی است که یک اکچوئریست با کاربرد نرم افزار اکچوئری به راحتی می تواند در آنها به نتایج مطلوب و بی نقص تر دست یابد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا