اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

انطباق عملکرد بیمه سامان با اصول حاکمیت شرکتی

اقتصادناب_شرکت بیمه سامان در راستای حفظ حقوق ذینفعان خود نسبت به توسعه حاکمیت شرکتی اهتمام ورزیده و در این جهت همواره سعی نموده فراتر از الزامات قانونی خود عمل کند.

به گزارش اقتصادناب از روابط عمومی بیمه سامان، احمدرضا ضرابیه مدیرعامل بیمه سامان ضمن اعلام این مطلب گفت: کمیته حسابرسی شرکت از سال ۱۳۸۶ فعال میباشد و بصورت مستمر تشکیل جلسه می دهد. این کمیته عنوان بازوی کنترل داخلی هیأت مدیره شرکت به خوبی عمل می‌کند. هیأت عامل شرکت بیمه سامان متشکل از مدیر عامل و معاونین مدیر عامل بصورت هفتگی تشکیل جلسه می‌دهد و به همراه کمیته‌های زیرمجموعه خود برنامه های استراتژیک مصوب هیأت مدیره و امور اجرائی شرکت را راهبری و مدیریت می‌نماید.

مدیر عامل بیمه سامان همچنین در سخنان خود اظهار داشت: شرکت بیمه سامان اولین شرکتی بود که در راستای انطباق با آئین نامه شماره ۹۳ شورای عالی بیمه با موضوع “آئین نامه حاکمیت شرکتی در مؤسسات بیمه” نسبت به تعیین کلیه اعضاء هیأت مدیره خود از افراد حقیقی اقدام نمود. ارکان “مدیریت ریسک” و “تطبیق مقررات” علاوه بر “حسابرسی و کنترل داخلی” که از قبل در شرکت مستقر بود ایجاد شده و در حال توسعه فعالیت می باشد.

وی همچنین از اجرا و اقدامات لازم برای تسری و تعمیم الزامات حاکمیت شرکتی در شرکتهای زیرمجموعه بیمه سامان خبرداد و در ادامه گفت : اجرا و توسعه حاکمیت شرکتی یکی دیگر از اقداماتی است که گروه بیمه سامان با ایمان به عملکرد صحیح و حرفه ای فراتر از الزامات مقرراتی در حال پیاده سازی آن است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا