اخبار مهماقتصادیبیمهویژهپیشخوان

انجام بیمه کارگران ساختمانی با ثبت نام در سامانه رفاهی

 

” اقتصادناب _سرپرست اداره کل تعاون وکار هرمزگان گفت: با توجه به ظرفیت باقیمانده موجود برای استفاده از این مزایای بیمه تامین اجتماعی در هرمزگان کارگران ساختمانی می توانند برای بیمه شدن در سامانه رفاهی ثبت نام کنند. “

به گزارش اقتصادناب، کیامرث برخورداری بیان کرد: کارگران ساختمانی در استان با توجه به ظرفیت باقیمانده موجود برای استفاده از این مزایای بیمه تامین اجتماعی، می‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات رفاهی به نشانی ​www.samanehrefah.ir ​نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: از مجموع سهمیه استان هرمزگان، تاکنون ۱۲ هزار و ۶۲۹ نفر بیمه پردازی فعال دارند و حدود ۵ هزار نفر باقیمانده باید برای ثبت نام اقدام و پس از انجام مراحل و احراز اشتغال، از مزایای بیمه ای استفاده کنند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه کارگران ساختمانی از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند، بیان داشت: بیمه کارگران ساختمانی یکی از برنامه های دولت در جهت حمایت از این قشر است و سازمان تامین اجتماعی با فراهم کردن زمینه بیمه پردازی این قشر، خدمت رسانی خود را به جامعه هدف گسترش داده است.

برخورداری اضافه کرد: این سامانه با هدف ثبت و پایش اطلاعات کارگران ساختمانی ایجاد شده و روند کار سامانه به این شکل است که افراد اطلاعات خود و افراد تحت تکفلشان را در این سامانه به ثبت برسانند.

وی اظهارداشت: پس از ثبت نام در سامانه مذکور، فرایند احراز شرایط و اعتبارسنجی اطلاعات متقاضیان از طریق تایید اولیه سامانه، استعلام و بازدید میدانی توسط بازرسان و ثبت آن در سامانه و تایید مجدد توسط شعبه های سازمان تأمین اجتماعی از طریق سامانه صورت گرفته و نتیجه به واجدان شرایط اطلاع رسانی خواهد شد.

کارگران ساختمانی در صورت ثبت‌نام در این سامانه از مزایای بیمه‌ای و درمانی تامین اجتماعی و پرداخت هزینه‌های مربوط به حوادث و بیماری‌ها، پرداخت مستمری از کارافتادگی کلی و جزیی ناشی از کار و پرداخت مستمری بازنشستگی و فوت در چارچوب قانون تامین ‌اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا