اجتماعیاخبار مهماقتصادیبانک و بورسبیمهدلار و ارزپیشخوان

انتشار اولین اوراق بهادار بیمه‌ای تا پایان امسال

تعدیل نرخ پوشش بیمه از سال ۹۸

اقتصادناب_رئیس کل بیمه مرکزی درباره احتمال تعدیل نرخ‌های بیمه ناشی از افزایش قیمت ارز گفت: اگر شورای عالی بیمه موافقت کند از سال ۹۸ نرخ پوشش بیمه تعدیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه اقتصادناب، غلامرضا سلیمانی در نشست خبری حاشیه پنجمین نمایشگاه بانک، بیمه، بورس و خصوصی‌سازی با اشاره به تاثیرات افزایش نرخ ارز در صنعت بیمه گفت: در سال ۹۸ با تصویب شورای عالی بیمه نرخ پوشش بیمه افزایش می‌یابد.

وی تاکید کرد: پس از افزایش نرخ ارز برای پوشش بیمه باید از نرخ نیما استفاده کنیم و این هزینه‌های زیادی را به شرکت‌ها متحمل می‌کند. بنابراین اگر شورای عالی بیمه تایید کند نرخ بیمه از سال ۹۸ تعدیل می‌شود.

وی افزود: برای پوشش بیمه‌های ارزی از ارز ۴۲۰۰ استفاده نمی‌کنیم و تمام پوشش‌های بیمه‌ای از ارز نیمایی است.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: اگر خسارت‌های ارزی ایجاد شود هزینه شرکت‌های بیمه برای پوشش آن بسیار افزایش پیدا می‌کند اما قرار نیست تا پایان سال ۹۷ قیمت‌ها تعدیل پیدا کند و اگر تعدیل قیمت داشته باشیم از ابتدای سال ۹۸ خواهد بود.

سلیمانی افزود: پرداخت ارز در مقابل خسارت به این برمی‌گردد که چه نرخی را بر چه مبنایی در نظر گرفته باشیم. باید عددی محاسبه شود که در زمان پوشش خسارت ریسک را کاهش دهد.

سلیمانی از موافقت کمیته فقهی برای صدور اوراق بهادار بیمه‌ای خبر داد و گفت: باید یکسری ارکان وشرکت‌ها به وجود بیاید که تضامن اوراق منتشر شده را برعهده بگیرند و در حال حاضر این ارکان‌ها معرفی شده‌اند.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: امیدوارم تا قبل از اتمام سال ۹۷ اولین اوراق را منتشر کنیم.

وی با اشاره به تعیین تکلیف شرکت‌های بیمه‌ای که با مشکلاتی مواجه هستند گفت: کمیته صیانت برای بررسی مشکلات شرکت‌های بیمه‌ای ایجاد کرده‌ایم. اگر شرکت‌های بیمه‌ای نتوانند مشکلات خود را حل کنند یا ساختارشان را اصلاح کنند ادغام خواهند شد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا