اجتماعیاخبار مهماقتصادیفرهنگیمناسبتیویژهپیشخوانکرمانشاه

اقتصاد ناب_کرمانشاه؛آیین افتتاحیه دبستان سه کلاسه وکیل در روستای مشکنار سرپل ذهاب

اقتصادناب_افتتاح مدرسه ۳ کلاسه وکیل در روستای مشکنار باحضور خیرین عرصه حقوقی کشور (ریاست اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران 《اسکودا》جناب آقای دکتر مرتضی شهبازی نیا و ریاست کانون وکلای استان کرمانشاه جناب آقای روح اله وکیلی)صبح امروز در شهرستان سرپل ذهاب انجام گردید.

به گزارش پایگاه اقتصاد ناب طی این مراسم بانیان این امر خیر از جمله از جمله جناب آقای بارانیان (نماینده کانون در شورای اجرایی)جناب آقای رستمی (عضو هیات مدیره کانون) اقای تجری (عضو هیات مدیره کانون) اقای مهندس نظری مدیر کل نوسازی و باز سازی آموزش و پرورش استان کرمانشاه و جناب مهندس عباسیان (رییس آموزش وپرورش شهرستان سرپل ذهاب)در این مراسم شرکت نمودند.

عباسیان اظهار داشت ؛باوجود این حادثه ما دوهفته بعداز زلزله مدارس را بازگشایی و شروع به بازسازی نمودیم.

وی تاکید کرد این امر باتوجه به حادثه ی عصف بار زلزله سرپل ذهاب بدون کمک مردم و مسئولین امکان پذیر نبود واینجانب در این مراسم به نمایندگی از مردم جنگ زده و زلزله زده ی سرپل ذهاب بوسه بر دست خیرین میزنم.

وی افزود؛۵۰۰مدرسه درحال ساخت میباشد و مابازهم به کمک خیرین نیازمندیم وتقاضا داریم الطاف خودرا از مردم حادثه دیده دریغ ننمایید.

دراین راستا مهندس نظری اضافه کرد نهایت تشکر از جناب اقای وکیلی و تیم همراهشان راداریم .دراین بین ۷۸مدرسه آسیب دیده و با چیزی که در دست داریم ۱۰۷ مدرسه درحال ساخت میباشد که با همت خیرین در حال بازسازی است.

دکترشهبازی نیا باتوجه به عمق این فاجعه ازخداوند منان برای بازماندگان این حادثه طلب صبر وبرای ازدست رفتگان طلب آمرزش نمودند و نوید این را دادند که کمک های کانون های وکلای سراسر کشور به همینجا ختم نخواهد شد.

استاد بارانیان باتبریک سال جدید تحصیلی از دانش آموزان این مدرسه در روستای مشکنار درخواست کرد تا بانهایت پشتکارو تلاش درس بخوانندو فردای این خطه از ایران عزیزمان را بسازند وافتخار آفرینان آینده باشند.

ریاست محترم هیات مدیره کانون وکلای استان کرمانشاه جناب اقای وکیلی طی این افتتاحیه مطرح نمود؛متعاقب واقعه اسفبارزلزله سرپل ذهاب جامعه وکلای ایران با تکیه براین اعتقاد که وکلاخودرا با مردم وکنار مردم میدانند،جزء اولین نهادهایی بودند که درمنطقه حضور بهم رسانیدند وسیل کمک های غیر نقدی جامعه وکلا و کانون ها از سراسر کشور به منطقه سرازیر شد واین نیابت را به همکاران من در استان کرمانشاه دادندتا موجبات توزیع این هدیا رابین نیازمندان فراهم کند.افتخار میکنیم درمنطقه کمترچادریا کانکسی وجود دارد که هدایای کانون ها درآنجا نمود عینی نداشته باشد.مستقل از هدایای غیرنقدی وجوهی نیز در اختیار کانون وکلای کرمانشاه قرارگرفت و مقدمات انعقاد قرارداد با سازمان نوسازی مدارس کرمانشاه فراهم و سپس تنظیم و مبادله شد.متعهد به ساخت دو مدرسه روستایی شدیم و امروز خدارا شاکریم که مدرسه مشکنار آماده افتتاح و بهره برداری است.مدرسه دوم نیز انشااله هفته آینده اماده بهره برداری است.

مسبوق هستیم به لحاظ بالارفتن قیمت مصالح ساختمانی آهن ومیلگرد و دست مزدها بسیاری از خیرین مدرسه ساز وپیمان کارها دراین راستا با مشکلات مواجه شدند اما باتوجه به این وجوهی که در اختیار کانون قرار گرفته درحدی بود که علیرقم بالا رفتن هزینه های ساخت ما درخواست سازمان نوسازی را اجابت کردیم وبا وقوف بر بالا رفتن هزینه های ساخت با پیمانکاران و سازمان نوسازی مساعدت لازم انجام شدو حتی مبالغی اظافه تراز قرارداد اولیه پرداخت شد.وافتخار میکنیم که انشاله تا پایان هفته بعد دومین مدرسه هم مورد بهره برداری قرار گیرد

گزارشگر:سارامهاجرانی

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا