اجتماعیاخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتویژهپیشخوانکرمانشاه

اقتصادناب_کرمانشاه؛نرخ بیکاری استان کرمانشاه در فصل بهار به ۱۹.۴ درصد رسید

اقتصادناب_مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه گفت: نرخ بیکاری استان کرمانشاه در فصل بهار به ۱۹.۴ درصد رسید که نسبت به زمستان گذشته کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادناب از کرمانشاه ، علی محمدی در نشست خبری که امروز در اداره کل دارایی استان برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین شاخص های امروز نرخ بیکاریاست اظهار داشت: براساس آخرین آمار اعلام شده نرخ بیکاری متوسط کشوری در فصل بهار ۱۲.۱ درصد و در استان ۱۹.۴ درصد است در حالی که این میزان در زمستان سال گذشته ۲۱.۶ بوده است.
وی با بیان اینکه سمنان با ۷.۱ درصد کمترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده است عنوان کرد: نرخ بیکاری در برخی از استان ها نسبت به سال گذشته با افزایش روبه رو بوده اما در استان کرمانشاه این میزان به دلیل افزایش اشتغال در مناطق زلزله زده کاهش یافته است.
محمدی با اشاره به اینکه اشتغال ایجاد شده در استان در سه بخش خدمات، کشاورزی و صنعت و معدن تقسیم می شود افزود: در سال گذشته سهم اشتغال کشور در بخش خدمات ۵۰ درصد و در استان نیز ۵۰ درصد، بخش کشاورزی کشور ۱۸ درصد و در استان ۲۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن در کشور ۳۲ درصد و در استان ۲۲ درصد بوده است.
وی با بیان اینکه سهم اشتغال استان در بخش کشاورزی بالا است گفت: در کشاورزی سنتی اشتغال بیشتر از کشاورزی مکانیزه و مدرن است و نمی توان گفت که این میزان اشتغال مثبت است اما در صورت افزایش سطح کشاورزی می توان گفت این میزان اشتغال در بخش کشاورزی مثبت است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه اشتغال استان در بخش صنعت ۱۰ درصد از میانگین کشوری پایینتر است بیان کرد: می توان نتیجه گرفت که یا بخش صنعت خیلی قوی نیست یا این میزان به دلیل وجود صنایع هایتک که اشتغال کمتری دارد، است اما در مجموع می تواند تلفیقی از این دو نوع باشد.

گزارش از:سارا مهاجرانی

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا