اجتماعیاخبار مهماقتصادیویژهپیشخوانکرمانشاه

اقتصادناب_کرمانشاه؛مشارکت درساخت وتکمیل ۷۰بنای تخریب شده توسط بانک صادرات

اقتصادناب – ​ساخت و نوسازی ٧٠ باب منزل مسکونی و هفت مدرسه درمناطق محروم زلزله زده استان کرمانشاه با مشارکت کارکنان بانک صادرات ایران آغاز شد.

به گزارش اقتصادناب- حمداله عظیمی ماسوله، دبیر ستاد خیرین مدرسه ساز بانک صادرات ایران گفت: همزمان با آغاز دهه کرامت، ساخت و تکمیل ٧٠ باب خانه روستایی و ٧ باب مدرسه تخریب شده در مناطق محروم زلزله زده شهرستانهای سر پلذهاب و ثلاث باباجانی از محل منابع حاصل از مشارکت کارکنان و خیرین این بانک آغاز شده و طبق برنامه‌ریزیهای صورت‌گرفته، این مدارس و منازل مسکونی حداکثر تا پایان آبان‌ ماه سال جاری به بهرهبرداری خواهند رسید.

عظیمی ماسوله افزود: علاوه بر ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی و مدارس روستایی، ساخت ٣ باب مدرسه و یک مجتمع فرهنگی به نام حضرت ولیعصر(عج) نیز کلنگ‌زنی شده است.

وی از آغاز عملیات عمرانی برای مشارکت در تکمیل طرح شبکه فاضلاب در این منطقه برای بهره مندی ۶٠٠ خانوار و بازسازی خانه های بهداشت روستایی را نیز با استفاده از همین کمک‌ها خبر داد.

وی با بیان اینکه آبرسانی در روستاهای این منطقه نیز از جمله برنامه های حمایتی بانک به شمار میرود، تاکید کرد: بانک صادرات ایران بیشترین مشارکت را در بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه برعهده گرفته است.

وی بازسازی یک مسجد در یکی از روستاهای این منطقه را نیز از دیگر فعالیتهای خیرین بانک عنوان کرد که در همه این فعالیت‌ها، سازمان بسیج سازندگی سپاه استان کرمانشاه نیز در عملیات انجام این پروژه ها با بانک صادرات ایران همکاری دارد.

درجریان وقوع زلزله ٢١ آبانماه سال گذشته، کارکنان بانک صادرات ایران با اهدای میلیاردها ریال کمکهای نقدی و غیر نقدی، سهم قابل توجهی در حمایت از مردم این منطقه داشته و این روند با بازسازی و نوسازی مناطق محروم همچنان ادامه دارد.

به گفته دبیر ستاد خیرین مدرسه ساز بانک صادرات ایران طی ٢۵ سال فعالیت توسط این ستاد، بیش از ١٧ مدرسه و ٢ کتابخانه در اقصی نقاط کشور ساخته و در اختیار آموزش و پرورش و سازمان های ذیربط استانهای مختلف کشور قرار داده شده است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا