اجتماعیاخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتویژهپیشخوانکرمانشاه

اقتصادناب_کرمانشاه؛طرح گرمسیری کرمانشاه را به قطب کشاورزی تبدیل می کند

اقتصادناب_رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمانشاه گفت: طرح گرمسیری می تواند کرمانشاه را به یک قطب کشاورزی تبدیل کند.

به گزارش خبرنگاراقتصادناب، کیوان کاشفی امروز پنج شنبه در نشست بررسی طرح گرمسیری که در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در بحث آب و پروژه های مربوط به آب ۶ پروژه بزرگ ملی در کشور داریم که یکی از آن پروژه‌ها بحث طرح گرمسیری کرمانشاه است.

وی افزود: طبق مطالعات آب کشور در مرکز تحقیقات این پروژه گرمسیری می تواند در بحث اشتغال و تولید ثروت به استان کرمانشاه کمک وافری داشته باشد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزیاستان کرمانشاه طرح گرمسری را موهبتی برای استان دانست و خاطرنشان کرد: باید برای عملیاتی کردن این مساله برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم تا هم در بحث اشتغال موثر باشیم و هم در تولید فرآورده‌های کشاورزی بتوانیم به یک قطبکشاورزی در کشور تبدیل شویم.

کاشفی با بیان اینکه هنوز بخش خصوصی برای مشارکت اعلام آمادگی نکرده است، اظهار داشت: امیدواریم که طرح تفصیلی این طرح مشخص و فواید آن بیان شود تا بخش خصوصی در داخل و خارج از کشور با اطلاع از ثمرات آن وارد عمل شوند.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم بحث گرمسیری در استان زنجیره تولیدی خوبی داشته باشد باید از کارشناسان خارجی در این بخش استفاده کنیم تا طرحی همچون طرح مغان و خوزستان بتوانیم اجرا کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا