اجتماعیاخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتکرمانشاه

اقتصادناب_کرمانشاه؛صادرات کرمانشاه در دوماهه اول سال جاری افزایش یافت

امسال در دو ماهه نخست سال‌جاری ۴۲۲ میلیون و ۶۶۷ هزارو ۲۷۸ دلار کالا به وزن ۹۳۶ هزار و ۲۵۲ تن از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اقتصادناب؛ خلیل حیدری گفت: ۲۲۴ میلیون و ۴۵۴ هزارو ۱۲ دلار با وزن ۵۸۸ هزار و ۴۰۷ تن  از کالاهای فوق درگمرکات کرمانشاه، خسروی ، پرویزخان و پاوه  اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزش ۴۹ درصد و از حیث وزن ۲۲ درصد افزایش داشته است که نسبت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۳۱ درصد افزایش داشته و از حیث وزن نیز ۱۶ درصد رشد داشته است.

وی افزود: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت  ۱۹۸ میلیون و ۲۱۳ هزارو ۲۶۶ دلار کالا را  با وزن ۳۴۷ هزار و ۸۴۵ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده‌اند .

مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده نایلون پلاستیکی، گرید لوله به صورت پودر، لوازم خانه داری و پاکیزگی، هندوانه تازه، ظروف پلاستیکی، خربزه ، کولرهای آبی، جوال و کیسه برای بسته‌بندی کالاازنوارپلی اتیلن یاپلی پروپیلن، ظروف ملامین و یکبار مصرف، سیمان، رخام پولیش داده شده، انواع بستی، عنوان نموده و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می‌شود.

حیدری افزود: دردو ماهه نخست سال ۱۳۹۷ در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۲۲ کشور صادرات قطعی صورت گردیده است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا