اجتماعیاخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتپیشخوانکرمانشاه

اقتصادناب_کرمانشاه؛خارج شدن سنگ خام در شهرستان هرسین تحت هر عنوانی ممنوع می باشد.

کرمانشاه- فرماندار شهرستان هرسین با اعلام اینکه در این شهرستان ۸۴ معدن وجود دارد، گفت: از این تعداد ۲۲ مورد فعال و ۶۲ مورد دیگر غیر فعال هستند.

به گزارش خبرنگاراستانی اقتصادناب، امیر شاه آبادی امروز در نشستی که با حضور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه و با هدف بررسی راهکارهای اطلاع رسانی و استفاده از نظر فرمانداری شهرستان هرسین در راستای صدور مجوز و پروانه های بهره برداری معادن این شهرستان برگزار شد، از روند صدور و نحوه مجوز بهره برداری از معادن این شهرستان انتقاد کرد.

وی با بیان اینکه در شهرستان هرسین ۸۴ معدن وجود دارد، افزود: از این تعداد ۲۲ مورد فعال و ۶۲ مورد دیگر غیر فعال هستند و در پروسه صدور مجوز برای این معادن هیچگونه استعلام یا نظر خواهی از فرمانداری صورت نگرفته است در حالیکه کلیه تبعات امنیتی و اجتماعی این معادن متوجه فرمانداری می‌شود.

فرماندار هرسین بیان کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور باید از همه پتانسیل های کشور و معادن در راستای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در کشور استفاده شود.

شاه آبادی افزود: قبل از صدور پروانه ها در استان مد نظر قرار دادن ملاحضات و نظرات فرماندار ها می تواند از بروز تبعات بعدی جلوگیری کند.

در ادامه، محسن رستمی مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه به تشریح روند صدور مجوز معادن در این سازمان پرداخت و گفت: صدور مجوز معادن در شهرستان هرسین منوط به فرآوری سنگ معدن توسط متقاضیان در این شهرستان خواهد بود.

در این جلسه مقرر گردید: در صدور مجوز بهره برداری از معادن شهرستان هرسین نظر فرماندار لحاظ و آدرس و مختصات کامل معدن طی نامه ای به فرمانداری اعلام شود.

کسانی که خواهان استفاده از ظرفیت های معادن سنگ شهرستان هرسین هستند می بایست حتما سنگ خام را در این شهرستان فرآوری کنند.

خارج شدن سنگ خام در شهرستان هرسین تحت هر عنوانی ممنوع می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا