اخبار مهماقتصادیبیمهزنجانویژه

اقتصادناب_زنجان ؛مشکلات بیمه ای فعالان صنایع دستی زنجان

مشکلات بیمه‌ای فعالان صنایع‌دستی زنجان پیگیری می‌شود

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: مشکلات بیمه‌ای فعالان صنایع‌دستی زنجان در حال پیگیری است.

الناز خدایی‌فرد با بیان اینکه یکی از دغدغه‌هایی که در برهه کنونی دامن‌گیر هنرمندان عرصه صنایع‌دستی استان شده، بحث مشکلات بیمه‌ای این قشر است که رسیدگی به این مشکلات و دغدغه‌ها یکی از اولویت‌های معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان بوده و در تلاش برای رفع این دغدغه‌ها هستیم.

به گزارش اقتصادناب، سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با تاکید بر اینکه یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این اداره‌کل، حمایت از هنرمندان این عرصه در خصوص خدمات بیمه‌ای و ارائه خدمات مناسب به این قشر در این زمینه است، ادامه داد: بیشترین بیمه‌شدگان حوزه صنایع‌دستی استان، مربوط به قلاب‌بافان، مسگران و چاقوسازان استان است.

این مسئول با یادآوری اینکه تاکنون در حدود ۱۱۱۳ نفر از هنرمندان عرصه صنایع‌دستی استان زنجان تحت حمایت‌های بیمه‌ای قرار گرفته‌اند، ادامه داد: بی‌تردید بحث بیمه را باید یکی از نگرانی‌های جدی فعالان این عرصه تلقی کنیم و این در حالی است که برخی از هنرمندان این عرصه اگر به‌موقع از حمایت‌های بیمه‌ای برخوردار نشوند، به لحاظ سنی در شرایطی قرار خواهند گرفت که دیگر حمایت از آن‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه حمایت‌های بیمه‌ای از هنرمندان باعث بالا رفتن انگیزه فعالان این عرصه و استقبال برای فعالیت در این زمینه می‌شود، خاطرنشان کرد: نحوه پرداخت حق بیمه توسط فعالان این عرصه به این شکل از که هر سه ماه یک‌بار ما بین ۲۰۰ تا ۲۴۰ هزار تومان حق‌بیمه پرداخت خواهند کرد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا