اجتماعیاخبار مهماصفهانفرهنگیویژهپیشخوان

اقتصادناب_اصفهان؛ضرورت بهره مندی دانشجویان از مراکز آموزشی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت بهره مندی دانشجویان مراکز آموزش علمی کاربردی از آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای تأکید کرد.

به گزارش اقتصاد ناب به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، ابوطالب جلالی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای این استان و فریده روشن، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اصفهان با ناهید تاج الدین، نماینده مردم این استان در مجلس شورای اسلامی و دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس دیدار و گفتگو کردند.

تاج الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر بهره مندی دانشجویان مراکز آموزش علمی کاربردی از آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای، بهره گیری این دانشجویان از تجهیزات کارگاه های مهارتی مراکز آموزش فنی و حرفه ای را مهم دانست.

وی در ادامه افزود: تلاش خواهیم کرد تا مشکلات دانشجویان دانشگاه های علمی کاربردی را از طریق مجلس مرتفع نمائیم.

ابوطالب جلالی ضمن تشریح برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در خصوص نقش مهارت آموزی در ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان مباحثی را بیان کرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در خصوص حمایت ویژه از بخش غیردولتی با هدف رفع مشکلات آموزش و اشتغال جوانان جویای کار افزود: حمایت از شرکای مهارتی کارآفرین مستقر در مجموعه و شناسایی فرصت های پنهان مهارتی کسب و کار و تدبیر در تغییر نگرش برنامه های آتی سازمان مبنی بر تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد توسط ظرفیت های بخش غیردولتی منجر به جذب افراد مستعد و جهت دار کردن ایده ها و خلاقیت ها می شود.

جلالی در خصوص واگذاری امکانات و فراهم نمودن شرایط برای فعالیت بخش غیردولتی گفت: این بخش برای ایجاد اشتغال پایدار جوانان جویای کار کارآمد است.

وی در خصوص مشکلات شرق اصفهان بیان داشت: تیم کارشناسی تعیین شده برای توانمندسازی نیروی انسانی در کارگروه اشتغال مطرح و نتیجه برای تصمیم گیری به مجلس ارائه خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا