اجتماعیاخبار مهماقتصادیبیمهسیستان و بلوچستانویژهپیشخوان

افزون بر ۱۳۲ هزار نفر از خدمات بیمه ای در خاش بهره مند هستند

زاهدان – اقتصادناب – مدیر اداره بیمه سلامت شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک افزون بر ۱۰۸ هزار نفر در حوزه روستائیان و عشایر، ۱۷ هزار نفر در حوزه بیمه سلامت، ۷۴۰۰ نفر کارکنان دولت و ۱۸۰ نفر از سایر اقشار جامعه از خدمات بیمه ای این اداره بهره می برند.

آمنه ریگی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اداره بیمه سلامت در شهرستان خاش ۹۰ درصد هزینه های درمانی و بستری بیماران در مراکز دولتی و ۷۰ درصد خدمات سرپایی درمانی را پرداخت می کند.
وی بیان کرد: قرارداد همکاری با ۱۷ مرکز تشخیصی و درمانی به منظور ارائه خدمات شایسته درمانی به بیمه شدگان در این شهرستان امضا شده و به صورت ۱۰۰ درصد خدمات بیمه ای در دفاتر پیشخوان دولت نیز انجام می شود.
مدیر اداره بیمه سلامت خاش ادامه داد: ۱۰۰ درصد صدور دفترچه های بیمه برای بیماران خاص اعم از تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، پیوند کلیه، ام اس، و ارائه خدمات درمانی به این قشر رایگان است.
ریگی گفت: کار صدور و تعویض دفترچه های بیمه در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام می شود.
وی افزود: این اداره در سالهای اخیر برای چندمین سال متوالی توانسته گواهینامه های بین المللی را در مبحث ارائه خدمت شایسته به مردم از سوی شرکت های ممیزی خارجی دریافت کند.
مدیر بیمه سلامت خاش اظهار داشت: در زمینه اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان خدمات مطلوبی به جامعه هدف ارائه شده است.
به گزارش اقتصادناب آمنه ریگی نخستین مدیر زن در شهرستان خاش است که در دولت یازدهم و دوازدهم به مردم این شهرستان خدمات ارائه می دهد.
خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

منبع:ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا