اجتماعیاخبار مهماقتصادیصنعت،معدن و تجارتویژهپیشخوان

افزایش ۶ تا ۱۰ میلیون تومانی قیمت خودرو

اقتصادناب_به نظر می‌رسید آرامش قیمتی به بازار خودرو بازگشته، اما تغییرات قیمتی روزهای گذشته همه معادلات را برهم زد؛ به طوری که قیمت برخی خودروهای داخلی با افزایش ۶ تا ۱۰ میلیون تومانی مواجه شد.

به گزارش اقتصادناب، بررسی‌ها در بازار خودروهای داخلی حاکی از افزایش حدود ۶ تا ۱۰ میلیون تومانی قیمت‌ها است و به باور فعالان بازار، دلیل اصلی این موضوع، نوسان نرخ ارز است.

البته گفته می‌شود چراغ سبز مجلس به خودروسازان و به دنبال سخنان اخیر یکی از نمایندگان در خصوص آزادسازی قیمت خودرو، موج تازه‌ای در افزایش قیمت خودرو در بازار ایجاد شد؛ به طوری که پراید ۱۱۱ به قیمت ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار فروخته شد.

از سوی دیگر، قیمت پژوپارس TU5 که در هفته گذشته به ۶۰ میلیون تومان رسیده بود، با افزایش ۱۰ میلیون تومانی به ۷۰ میلیون تومان رسید. پژو۴۰۵ نیز با افزایش ۷ میلیون تومانی با قیمت ۴۹ میلیون تومان معامله شد.

بازار خودرو

بر این اساس، بررسی‌ها از روند قیمتی بازار حاکی از آن است که پراید۱۱۱ با قیمت ۳۰ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ حدود ۲۷ میلیون و ۵۰۰ تومان و تیبا صندوق‌دار ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود.

سمند LX نیز در بازار ۴۹ میلیون تومان، سمند EF7 حدود ۴۸ میلیون تومان، پژو۲۰۰۸ حدود ۱۹۵ میلیون تومان، پژو۴۰۵ جی‌ال‌ایکس ۴۸ میلیون تومان، پژوپارس ۵۸ میلیون تومان، پژو۲۰۷ دنده‌ای ۷۷ میلیون تومان و پژو۲۰۶ تیپ۲ حدود ۴۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا