اخبار مهماقتصادیبیمهپیشخوان

اصلاحات در صنعت بیمه را باید از شرکت های بزرگ آغاز کرد

 

” اقتصادناب_مدیرعامل بیمه تجارت‌نو مشکلات موجود در بازار بیمه‌ای کشور را ساختاری عنوان کرده و تاکید داشت، برای اصلاح آن باید از شرکت های بزرگ این صنعت شروع کرد. “

مدیرعامل بیمه تجارت‌نو؛
اصلاحات در صنعت بیمه را باید از شرکت های بزرگ آغاز کرد

به گزارش اقتصادناب نیما نوراللهی با بیان اینکه خصوصی سازی صنعت بیمه در حالی به وقوع پیوست که شرایط آن مهیا نبود اظهار داشت: در شرایطی که بیش از ۳۵ درصد بازار بیمه در اختیار یک شرکت است نمی توان گفت رقابتی است.

وی اذعان داشت که شرایط فعلی بازار توسط شرکت های بزرگ رهبری می شود و اصطلاحا “رهبر، پیرو” است و شرکت های کوچک و تازه تاسیس در تله این شرایط افتاده اند .

مدیر عامل تجارت‌نو با بیان اینکه برای رقابت با شرکت های بزرگ بازار شرایط بسیار سخت و پیچیده است عنوان کرد: شرکت های کوچک باید به سهام داران خود پاسخگو باشند و همین پاسخ گویی به ذی نفعان است که این شرکت ها را وادار به رقابت های نه چندان حرفه ای کرده است.

نوراللهی در پاسخ به اینکه برای اصلاح بازار موجود چه باید کرد، گفت : ساختار باید از سمت شرکت‌های بزرگ اصلاح شود تا کوچکترها نیز از انضباط رفتاری برخوردار شوند. بیمه مرکزی با آنکه از عوامل مطلوب و تاثیرگذاری از هیات عامل برخوردار است و به دلیل مشکلات ساختاری فعلی در این صنعت انرژی بسیاری را صرف می کند ولیکن به نظر نمی رسد بازخوردهای لازم را دریافت کند.

مدیرعامل بیمه تجارت‌نو در بخش دیگری از اظهاراتش به انتخابات پیش روی سندیکا اشاره کرده و افزود: بسیاری از مشکلات باید از طریق نهادی مانند سندیکا راهبری شود اما عدم همگرایی در صنعت بیمه مانع نقش آفرینی سندیکا شده است.

نوراالهی تاکید داشت: به دلیل ضعف همگرایی در صنعت بیمه هر فردی هم در سندیکا انتخاب شود شرایط تفاوت چندانی نخواهد کرد.

وی با انتقاد از اینکه در مناقشه اخیر با یک خودروساز در حالی که یکی از شرکت های بیمه حامل پیام کل صنعت بیمه بود تنها برای خود مذاکره ومصالحه کرد، افزود: بزرگان این صنعت قواعد را رعایت نمی‌کنند و تنها پیگیر مصالح خود هستند در حالی که بزرگی در هر موقعیت و جغرافیایی هزینه دارد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا